Google Chrome & Chromium: Důležité změny v posledních verzích prohlížeče (Aktualizace 27.1.2021)

Google Chrome je velmi oblíbený prohlížeč. Bohužel, při jeho překotném vývoji, je občas problém sledovat všechny změny a další novinky, které nové verze Chrome, či Chromia přináší. Taktéž nové verze Chrome, či Chromia mohou přinášet odstranění některých funkcí. V tomto článku se budu snažit zachytit podstatné novinky jak z uživatelského, tak technického hlediska. Nejedná se o kompletní výčet změn.

Continue reading ‘Google Chrome & Chromium: Důležité změny v posledních verzích prohlížeče (Aktualizace 27.1.2021)’

Jak se chovat bezpečně na Internetu (aktualizováno 14.12.2019)

Bezpečnost

Tento dokument má za cíl vytvořit univerzální příručku, která může pomoci všem uživatelům internetu, aby se seznámili s možnými nebezpečími, se kterými se mohou setkat na internetu a jak se jim vyhnout, nebo riziko omezit.

Nejedná se o ultimátní příručku, jde spíše o seznam pravidel doporučeného chování na internetu. Pokud to bude možné, budu se snažit odkazovat na zajímavé články, které dané téma rozebírají více do podrobností a umožní tak uživateli se s daným tématem lépe seznámit.

Continue reading ‘Jak se chovat bezpečně na Internetu (aktualizováno 14.12.2019)’

Google Chrome: Tipy a triky

Prohlížeč Google Chrome je pro mne hlavním internetovým prohlížečem více než 4 roky. Během jeho intenzivního používání jsem se naučil různé finty a našel užitečné doplňky a vymyslel si určité pracovní postupy. Díky tomu se mi s tímto prohlížečem skvěle pracuje.

Continue reading ‘Google Chrome: Tipy a triky’