Error 2738 (2739), Could not access VBScript (JScript) run time for custom action – při instalaci Autodesk DWG Viewer

Při instalaci některých programů v podobě instalačních balíčků Windows Installer (soubor .MSI) se můžete setkat s chybovým hlášením:
– 2738, Could not access VBScript run time for custom action [2].
– 2739, Could not access JScript run time for custom action [2].

Continue reading ‘Error 2738 (2739), Could not access VBScript (JScript) run time for custom action – při instalaci Autodesk DWG Viewer’

Google Chrome: Chyba Třída není zaregistrována / Class not registered

google-chromeDnes jsem se setkal s problémem, že uživatelce nešel spustit internetový prohlížeč Google Chrome. Při pokusu o spuštění se zobrazila jen informativní hláška „Třída není zaregistrována„, anglicky „Class not registered„, nic víc. Po stisku tlačítka OK, se aplikace pak nespustila.

Zvláštní na tom všem bylo, že pod jiným uživatelským účtem se chyba neprojevovala. Reinstalace prohlížeče nepomohla. Dokonce nepomohla osvědčená metoda odinstalace, restart a opětovná instalace (ověřená i u molocha jako Microsoft Office). Jak tento problém vyřešit?

Continue reading ‘Google Chrome: Chyba Třída není zaregistrována / Class not registered’

Centrum zařízení Windows Mobile (WMDC) nesynchronizuje s Microsoft Outlook 2010 x64 (aktualizováno)

Při používání finální verze Microsoft Outlook 2010 x64 ve Windows Vista Ultimate x64 jsem se setkal s problémem nefunkční synchronizace Outlooku s mým telefonem HTC Touch 2 s Windows Mobile 6.5. Konkrétní problém byl v tom že mi Centrum zařízení Windows Mobile (Windows Mobile Device Center – WMDC) tvrdilo, že aplikace Microsoft Outlook není nainstalována.
Continue reading ‘Centrum zařízení Windows Mobile (WMDC) nesynchronizuje s Microsoft Outlook 2010 x64 (aktualizováno)’