Vzdálená správa počítače: Vzdálená plocha Chrome

Pro vzdálenou správu existuje mnoho různých nástrojů. Mezi nejznámější patří například TeamViewer, LogMeIn, nebo VNC. Pokud však potřebujete jednoduché a nenáročné řešení, které poběží přímo ve vašem prohlížeči, pak rozhodně vyzkoušejte Vzdálenou plochu Chrome od společnosti Google. 

Dostupnost

Vzdálená plocha Chrome (Chrome Remote Deskrop) se instaluje jako rozšíření do internetového prohlížeče Google Chrome. Použít ji tedy můžete v systémech Windows, OS X nebo Linux. Stahuje se skrze Internetový obchod Chrome. Licence dovoluje bezplatné použití jak pro soukromé, tak pro komerční účely. Pro provoz je vyžadován prohlížeč Google Chrome na obou stranách.

[singlepic id=385 weight=640 height=480 float=]

 

Dostupné funkce

Celý přenos probíhá pouze v rámci prohlížeče Chrome. Přenášen je kromě obrazu i zvuk. Dostupná je také sdílená schránka. Tímto však výčet možností pro Vzdálenou plochu Chrome končí. V hlavním menu vám aplikace nabídne tři možnosti pro sdílení a ovládání vzdáleného PC.

  • Sdílet tento počítač, aby jej mohl jiný uživatel zobrazit a ovládat.
  • Zobrazit a ovládat sdílený počítač.
  • Povolit vzdálená připojení.

První volba vygeneruje jednorázové ID, které odešlete vašemu protějšku. Ten bude po jeho zadání moci ovládat vaše PC skrze internet.

[singlepic id=386 weight=640 height=480 float=]

Druhá volba vyvolá dialogové okno, do nějž se zadává jednorázové ID, které vám zašle váš protějšek. Po jeho vložení, budete moci ovládat jeho PC.

[singlepic id=387 weight=640 height=480 float=]

Poslední volba vytvoří permanentní možnost přístupu k vašemu PC. Součásti je volba vlastního PINu. Tato volba tedy funguje jako server. Připojit se lze, i když není prohlížeč Chrome spuštěn.

[singlepic id=388 weight=640 height=480 float=]

Co se týče možností při přenosu, je Vzdálená plocha Chrome velmi jednoduchým nástrojem. Její menu sestává pouze ze tří tlačítek.

  • Odpojit.
  • Odeslat kombinaci kláves.
  • Možnosti obrazovky (full screen nebo v okně prohlížeče).

Vzdálená plocha Chrome představuje jednoduchý, ale bezplatný nástroj i pro komerční použití. Za předpokladu, že by byla aplikace do budoucna obohacená o další funkce, by se z ní mohla stát zajímavá volba pro mnoho uživatelů, kteří si momentálně nemohou dovolit platit za komerční produkty.

 

Odkazy