Kde získat kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro Windows a Windows Server? S pomocí Microsoft Update Catalog (ProTIP) (aktualizováno)

Microsoft má mnoho variant aktualizací, které mohou být různě pojmenovány a mít jinou filozofii vydávání a dostupnosti. Existují tedy, některé aktualizace, které nezískáte běžně skrze službu Windows Update/Microsoft Update. Některé aktualizace získáte jen skrze Microsoft Update Catalog.

Continue reading ‘Kde získat kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro Windows a Windows Server? S pomocí Microsoft Update Catalog (ProTIP) (aktualizováno)’

ProTIP: Kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro Windows 7 SP1 a Windows Server 2008 R2 SP1 (aktualizováno)

Microsoft vydává pravidelné kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro klientské systémy Windows 7 SP1 a serverové systémy Windows Server 2008 R2 SP1. Donedávna byly tyto kumulativní aktualizace vydávány zhruba po půl roce až roce. Včera (17.5.2015) oznámil Microsoft změnu ve vydávání těchto aktualizací. Aktualizace budou vydávány častěji a budou k dispozici nové typy aktualizačních balíčků.
Continue reading ‘ProTIP: Kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro Windows 7 SP1 a Windows Server 2008 R2 SP1 (aktualizováno)’

Jak změnit výchozí operační systém ve spouštěcí nabídce Windows Vista, Windows 7/8/10

microsoft-windows-logoPokud budete mít více operačních systémů Windows v jednom počítači – například Windows Server 2008 a Windows 7, může se stát, že budete chtít změnit výchozí spouštěný systém. Původní nabídka dostupná v starších systémech z nových Windows však zmizel. Jak tedy na to?

Continue reading ‘Jak změnit výchozí operační systém ve spouštěcí nabídce Windows Vista, Windows 7/8/10’