Seznam nejnovějších verzí Visual C++ Runtime

Pro běh aplikací napsaných ve Visual C++ potřebujete běhové prostředí Visual C++ Runtime. Z bezpečnostních důvodů a z důvodů stability byste měli používat nejnovější verzi. Jenže jak ji zjistit?

Jak jsem již nastínil aplikace napsané ve Visual C++ potřebují běhové prostředí, aby mohly fungovat. Například Skype Classic používá Visual C++ Runtime
verze 2015. Runtime je běhové prostředí na němž funkčnost aplikace závisí a bez něj nefunguje. Je to něco podobného jako například .NET Framework, nebo Adobe Flash Player. Aplikace prostě vyžaduje jiný software, aby sama dokázala fungovat.

V případě Visual C++ je toto běhové prostředí označováno jako Runtime a instalační balíček, který hledáte se obvykle jmenuje Visual C++ Redistributable.

Jak, ale zjistíte jaká je nejnovější verze? A kde tuto instalaci seženete?

Jak zjistit nejnovější verzi je možné několika způsoby:

  1. s pomocí nástroje MBSA,
  2. s pomocí vyhledávání Microsoft Update Catalog,
  3. s pomocí vyhledávání na Google (search query „microsoft visual c++ 2015 download“)

Nejspolehlivější metoda dosud byla a zatím je první metoda s pomocí nástroje MBSA. Bohužel, vypadá to, že Microsoft už asi nebude MBSA rozvíjet, takže je otázkou, jak dlouho tu bude s námi (použitelný).

Další metody jsou různě spolehlivé, možná lepší je používat Google než MU Catalog, tedy pokud nevíte číslo KB aktualizace …

 

 

I přes ne moc povzbudivé zprávy je přece jen světlo na konci tunelu … 🙂 Microsoft má naštěstí seznam, který obsahuje nejnovější verze každé z verzí Visual C++ Runtime, čímž práci značně zjednodušuje.

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting