Skype: Aplikace nejde spustit – soubor msvcp140.dll chybí

Pokud máte čistou instalaci Windows a nainstalujete aplikaci Skype, nebudete jej moci spustit. Aplikace bude zobrazovat chybu

Aplikace nejde spustit – soubor msvcp140.dll chybí

 

V čem je problém? Programátoři Skype zapomněli do instalačního balíčku přidat funkci pro kontrolu systémových požadavků a aplikace se tak nainstaluje bez ohledu na stav systému. Skype je však napsán ve Visual C++ a potřebuje tak pro svůj běh runtime knihovny Visual C++ 2015 redistributable.

 

Chcete vědět víc informací o Skype? Možná se vám hodí článek Vše co jste chtěli vědět o Skype a báli se zeptat (aktualizováno), obsahuje odkazy na většinu článků o Skype na mém blogu.

 

Problém tedy vyřešíte instalací Microsoft Visual C++ 2015 redistributable pro platformu x86. Aplikace Skype je x86, takže ani do x64 bit Windows, nemá smysl instalovat x64 knihovny, pokud by vám v systému chyběly knihovny pro x86 platformu, Skype stále nepojede.

 

 

Odkazy

1 Response to “Skype: Aplikace nejde spustit – soubor msvcp140.dll chybí”


  • Děkuji za tenhle článek, po včerejší aktualizaci windows 10 jsem dnes 2 hodiny řešil tuhle chybu kdy mi nešel spustit skype, OneDrive a až tenhle článek mi pomohl problém vyřešit. Díky

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: