Windows 10: Jak upravit USB flash disk s instalací Windows aby nevyžadovaly stisk klávesy

Instalujete Windows z USB flash disku a otravuje vás nutnost stisku klávesy pro spuštění instalace? Nebo máte nekompatibilní klávesnici, která v této fázi běhu instalace nereaguje na stisky kláves? Stačí jednoduchá úprava a instalace se po výběru USB flash disku spustí ihned bez ptaní 😉

Standardní instalační médium s Microsoft Windows při spouštění (bootování) z instalačního média vyžadují stisk libovolné klávesy.

Text vyžadující stisk klávesy u českých Windows:

Stiskněte libovolnou klávesu pro spuštění z CD

 

Text vyžadující stisk klávesy u anglických Windows:

Press any key to boot from CD

 

 

Pokud žádnou klávesu nestisknete, počítač pokračuje dál v procesu spouštění, tedy typicky spustí systém instalovaný na pevném disku. To může být nežádoucí v různých situacích, třeba při spouštění instalace na tabletu, nebo jiných zařízeních s dotykovou obrazovkou. Nejlepším řešením je, aby se Windows neptaly vůbec a spustily rovnou instalaci.

Jak toho docílit? Výše popsaný text zobrazuje rutina v souboru

\boot\bootfix.bin

na instalačním médiu. Pro odstranění této hlášky a okamžité spuštění instalace bez ptaní jej tedy stačí smazat. 😉

 

Odkazy

2 Responses to “Windows 10: Jak upravit USB flash disk s instalací Windows aby nevyžadovaly stisk klávesy”


  • To je hdobré vědět!
    Nicméně já tu hlášku považoval za takovou fajnou obezličku při instalaci, protože poprvé to odpálím ručně a při dalších restartech v autoinstalaci to pak pokračuje dále samo.

    • @Ivo: ano, však běžná konfigurace BIOS/EFI primárně bootuje z pevného disku, takže ono stačí použít jen volbu pro boot z jiného zařízení a po výběru flashdisku s instalací Windows pak už není třeba nic potvrzovat.

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: