Skype: Skype pro firmy (Skype for Business)

Víte, že kromě klasického Skype existuje i Skype pro firmy? Ne nejedná se o přejmenovaný Lync, mám na mysli běžný Skype, který používáte ve svém domácím počítači. V čem je tedy rozdíl?

microsoft-skype

Windows vám běžně vnucují Skype skrze službu Microsoft Update. Skype si také můžete stáhnout z webu skype.com. Autoři aplikace Skype však viditelně neprezentují existenci dvou verzí Skype. Jaké jsou tedy rozdíly? A proč byste měli chtít Skype pro firmy používat?

Co obsahuje klasický Skype

Klasický Skype obsahuje samotnou aplikaci Skype. Dále instalátor integruje do vašich internetových prohlížečů plugin, který nabízí mimo jiné rozeznávání čísel jako telefonní čísla a nabízí vám možnost ihned volat kliknutím na číslo, které vypadá jako telefonní číslo, nebo se dokonce odkazuje na Skype callto protokol.

Mimo jiné také instalátor nabízí instalaci doplňků Bing a další nezajímavé věci …

 

 

Skype pro firmy (Skype for Business)

Aplikace Skype pro firmy (Skype for Business) je speciální verze aplikace Skype, určená pro používání ve firemním prostředí. Samotná aplikace po instalaci je identická s normální verzí aplikace Skype pro Windows Desktop, ale přece jen tu jsou drobné rozdíly, které uvítají především správci firemní sítě:

  • Skype for Business neobsahuje a neinstaluje žádné doplňky pro prohlížeče;
  • Skype for Business je dodán v podobě instalačního balíčku MSI pro službu Windows Installer, jenž podporuje funkci Group Policy Software Installation;
  • Skype for Business podporuje aplikaci politik skrze Group Policy a je pro něj k dispozici šablona politik ve formátu ADM.

 

Pokud jste tedy správcem sítě a uživatelé běžně používají aplikaci Skype, je vhodné používat pro instalaci Skype for Business.

 

Chcete vědět víc informací o Skype? Možná se vám hodí článek Vše co jste chtěli vědět o Skype a báli se zeptat (aktualizováno), obsahuje odkazy na většinu článků o Skype na mém blogu.

 

Upozornění

Skype pro firmy (Skype for Business) je starý název, který vymyslela společnost Skype ještě v době, než byla koupena Microsoftem. Tuto verzi Skype poměrně hodně podporoval, dokonce pro ni vydal dokumentaci a existovala pro ni na jejich webu samostatná sekce.

V současné době však Microsoft přejmenoval Lync na Skype for Business a původní Skype se snaží potlačovat na úkor aktuální verze aplikace Skype for Business. Aplikace také není v tomto směru nijak rozvíjena, nebo alespoň ze strany Microsoftu není vidět žádná snaha.

Pokud jste však zvyklí na velké množství možností jak nastavit, či omezit aplikaci Skype, podobně jako třeba u Microsoft Office, asi vás možnosti Skype zklamou. Skype do podpory Group Policy přidal pouze některé vlastnosti, které mohou být trnem v oku při provozu ve firmách, ale žádné bohaté možnosti neočekávejte.

Oficiálně tedy Skype for Business neexistuje a jediný oficiální název lze vytušit z odkazu ke stažení – Skype MSI.

 

 

Odkazy

4 Responses to “Skype: Skype pro firmy (Skype for Business)”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: