Facebook: Jak umožnit sledování mého profilu (návod krok za krokem)

Jak jistě víte, na Facebooku je možné publikovat svoje příspěvky veřejně. Kdokoli jiný tak na Facebooku ale i mimo něj uvidí vaše příspěvky. Má to však ale háček, ve výchozím nastavení není možné uživatelský profil (profil uživatele) na Facebooku trvale sledovat, podobně jako Facebook stránky (Facebook Page).

Ve výchozím nastavení není možné na Facebooku trvale sledovat uživatelský profil (profil uživatele). Není tedy možnost zapnout sledování někoho zajímavého, podobně jako Facebook stránky (Facebook Page).

S vypnutou volbou možnosti sledování je možné vás sledovat jedině jako přítel daného uživatele. To je však nepraktické, pokud nechcete být přítel kohokoli neznámého. Jedině snad, že byste sice chtěli publikovat nějaké zajímavosti, ale neveřejně, pouze pro uzavřenou skupinku lidí. To má však pro změnu omezení v počtu přátel, které je v tuto dobu 5000 (kdysi byl limit 4000 a možná i 2000).

Jak z toho ven? Pokud nechcete, aby vaše příspěvky nebyly veřejné, je řešením zapnutí možnosti sledování vašeho profilu. Váš uživatelský profil se tak začne částečně chovat jako Facebook Page, uživatelé budou moci zapnout sledování vašeho profilu a budou se jim zobrazovat vaše příspěvky, případně přicházet notifikace o vašich nových příspěvcích.

 

 

Jak tedy zapnete tuto volbu? Snadno s pomocí následujícího návodu.

  1. Otevřete odkaz https://www.facebook.com/me/friends.
  2. V rámci sekce stránky Přátelé klepněte na tři tečky vpravo nahoře (pozor, stále v rámci sekce Přátelé) a vyberte volbu Upravit soukromí.
  3. V novém dialogovém okně Upravit soukromí vyberte u volby Sledující možnost Veřejné.
  4. Následně můžete dialog Upravit soukromí zavřít.

 

 

 

Zapnutím této volby budou moci všichni návštěvníci vašeho profilu zapnout sledování vašeho profilu a vidět tak všechny veřejné příspěvky.

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting