BitLocker To Go

V minulém článku jsme si řekli něco málo o šifrování a představili si šifrovací nástroj BitLocker. Rovněž jsme si s ním vyzkoušeli zašifrovat systémový oddíl v počítači. Citlivá data však nejsou jen na pevném disku uvnitř vašeho PC, ale také na externích discích nebo na flash jednotkách. Pro ochranu takto přenášených dat slouží BitLocker To Go. Pojďme si tedy ukázat, jak se s ním pracuje.

#####Jak na BitLocker To Go ve Windows 8.1 Pro
BitLocker To Go je defaultně zapnutý a pro jeho používání není potřeba nikde nic nastavovat. Spustíte ho stiskem klávesy Windows a zapsáním //“bitlocker“//, do vyhledávacího pole. Nástroj je určený pro externí pevné disky nebo USB klíčenky.

Připojte k PC klíčenku nebo externí disk, který chcete zašifrovat. Spusťte si BitLocker a v jeho spodní části uvidíte nabídku //BitLocker To Go//. Měla by obsahovat vaší připojenou jednotku. Klikněte na **Zapnout nástroj BitLocker**.

Budete dotázání na způsob odemčení jednotky. Jelikož čipovou kartu se čtečkou pravděpodobně nevlastníte, zvolte první možnost – **odemknutí za pomoci hesla**.

Pro případ, že zapomenete své heslo, je tady tzv. //obnovovací klíč//. Je potřeba zvolit pro vás vhodný způsob jeho zálohy. Rovněž je potřeba tento klíč bezpečně uschovat.

Dále je potřeba zvolit, zda chcete zašifrovat celou jednotku nebo pouze tu část, která se využívá. Jde o to, že pokud jednotku již nějakou dobu používáte, mohou na ní být smazané soubory, které je ještě možné obnovit. V takovém případě je lepší ji zašifrovat celou. Pokud ale máte úplně nový flash nebo externí disk, dejte zašifrovat pouze využité místo. Celý proces tak proběhne mnohem rychleji.

Po zašifrování jednotky se její možnosti v nabídce BitLockeru rozšíří. Nyní můžete měnit heslo, zapnout automatické odemykání na daném zařízení nebo nástroj BitLocker zcela vypnout.

Jednotka je nyní zašifrována. Pro její odemčení musíte zadat dříve zvolené heslo. Vaše data uložená na této jednotce jsou nyní v bezpečí a jen tak někdo se k nim nedostane.

#####Zdroje
– „Windows BitLocker Drive Encryption“: http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-8/bitlocker-drive-encryption
– „Wikipedia BitLocker“: http://en.wikipedia.org/wiki/BitLocker

0 Responses to “BitLocker To Go”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: