Windows 10: Microsoft zkracuje podporu pro Windows 10 Enterprise LTSC na 5 let

Pamatujete na Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC? Microsoft pro ně poskytuje 10 letou podporu. Tedy poskytoval …

Microsoft Windows 10 Enterprise LTSC je speciální verze Windows 10, určená spíše pro řízení výroby, nebo jiné speciální situace. Není doporučeno, používat je běžně na denní bázi pro běžnou práci. Do jisté míry se jedná o variaci na Windows Embedded, ale v klasické podobě Windows 10, jak je známe.

Skvělé na nich bylo, že každé aktualizované vydání, mělo podporu po dobu 10 let. 10 let vycházely pro tuto edici bezpečnostní aktualizace.

Nově připravovaná aktualizace Windows 10 Enterprise LTSC 21H2, která vyjde nejspíše někdy na podzim v roce 2021, však již bude mít zkrácenou podporu pouze na 5 let.

 

 

Toto se však netýká například Microsoft Windows 10 Enterprise IoT LTSC, které budou mít i nadále 10 letou podporu.

Proč? Zákazníci prý využívali Windows 10 Enterprise LTSC pro jiné účely, než Microsoft zamýšlel. Tím že je stále k dispozici 10 letá podpora pro Windows 10 Enterprise IoT LTSC, má Microsoft zajištěno, že partneři budou dodávat tuto verzi OS pouze pro scénáře, pro které je určena.

Pokud o Windows 10 Enterprise LTSC nic nevíte, můžete si o nich přečíst v článku Windows 10: Verze a vývojové větve Windows.

 

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

2 komentáře: „Windows 10: Microsoft zkracuje podporu pro Windows 10 Enterprise LTSC na 5 let

Komentáře nejsou povoleny.