Vysvětlení chybových kódů pro nedoručené emaily na Gmail a Yahoo (SMTP Error Code)

Pokud čtete můj web pravidelně 🙂 , jistě víte o změnách ve smyslu doručování emailů, které provedly společnosti Google a Yahoo. Vše jsem popsal v článku Google a Yahoo vynucuje od února 2024 přísnější pravidla pro příjem emailů. Bude vyžadovat SPF, DKIM a DMARC. V tomto kontextu, se vám jako správcům poštovních serverů snad hodí vysvětlení významu chybových kódů o nedoručení emailových zpráv (mail delivery subsystem error message).

Pokud čtete můj web pravidelně 🙂 , jistě víte o změnách ve smyslu doručování emailů, které provedly společnosti Google a Yahoo. V tomto kontextu, se vám jako správcům poštovních serverů snad hodí vysvětlení významu chybových kódů o nedoručení emailových zpráv (mail delivery subsystem error message).

 

 

Pokud dojde k selhání pokusu o doručení emailu, odesilatel obdrží chybový kód SMTP o nedoručení zprávy, označované anglicky jako Mail Delivery Subsystem Error Message, nebo SMTP Error Code. Tento kód jednoznačně identifikuje problém na základě kterého byla zpráva zamítnuta a vy jako správce jste schopni provést opatření, aby se tato situace neopakovala.

Pokud tedy nějaký uživatel hlásí problém s doručením emailů. je třeba jej požádat o zaslání zprávy oznamující nedoručení.

 

 

Některé chybové kódy s oznámením o nedoručení (SMTP Error Code)

550, 5.7.26; Neověřený e-mail z domény-name není přijat kvůli zásadám DMARC domény. Obraťte se prosím na správce domény se jménem domény. Pokud se jednalo o legitimní poštu, navštivte stránku Kontrola neověřené pošty z vaší domény , kde se dozvíte o iniciativě DMARC. Pokud jsou zprávy platné a nejedná se o spam, obraťte se na správce přijímajícího poštovního serveru a zjistěte, proč vaše odchozí zprávy neprošly kontrolou ověření.

550, 5.7.26; Tato zpráva neobsahuje autentizační informace nebo neprošla autentizačními kontrolami (SPF nebo DKIM). Abychom co nejlépe chránili naše uživatele před spamem, byla zpráva zablokována.

550, 5.7.26; Tato zpráva neprošla kontrolou SPF pro záznam SPF s politikou pevného selhání (-all). Abychom co nejlépe chránili naše uživatele před spamem a phishingem, byla zpráva zablokována.

550, 5.7.1; IP adresa, kterou používáte k odesílání pošty, není oprávněna odesílat e-maily přímo na naše servery. K tomu obvykle dochází, když je použitá IP adresa na černé listině.

 

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

Nechte vzkaz