ProTIP: Kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro Windows 7 SP1 a Windows Server 2008 R2 SP1 (aktualizováno)

Microsoft vydává pravidelné kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro klientské systémy Windows 7 SP1 a serverové systémy Windows Server 2008 R2 SP1. Donedávna byly tyto kumulativní aktualizace vydávány zhruba po půl roce až roce. Včera (17.5.2015) oznámil Microsoft změnu ve vydávání těchto aktualizací. Aktualizace budou vydávány častěji a budou k dispozici nové typy aktualizačních balíčků.

microsoft-windows-logoKumulativní aktualizace obsahuje opravy vydané po vydání prvního servisního balíčku (Service Pack) pro systémy Windows Server 2008 R2 a Windows 7.

K čemu je kumulativní aktualizace (cumulative rollup)?

Uživatelé mohou tento balíček použít v situaci, kdy provedou čistou reinstalaci Windows 7 Service Pack 1 a mohou poté pokračovat instalací této kumulativní aktualizace. Počet následných aktualizací se sníží, a nemusí se stahovat a instalovat do systému Windows.

Správci sítě mohou použít kumulativní rollup jako základ pro firemní image.

Co přináší nové změny od 17.5.2016?

Microsoft přináší dva typy rollup balíčků:

  • Convenience Rollups
  • Monthly Rollups

Tyto typy rollups budou vydávány pro systémy Windows 7 a Windows 8.1. Předpokládám také, že budou vydávány i pro serverové systémy Windows Server 2008 R2 a Windows Server 2012 R2.

Convenience Rollups

Convenience Rollup je nové označení pro kumulativní aktualizace (cumulative rollup). Convenience Rollup obsahuje všechny opravy (security a non-security) od RTM verze pro daný systém (případně SP1 u Windows 7). V tomto případě se tedy jedná o kumulativní aktualizaci tak jak ji znáte od Windows 7.

Monthly Rollups

Monthly Rollup je novinka, jedná se o speciální balíček aktualizací, který bude vydáván pravidelně každý měsíc a bude obsahovat pouze non-security opravy (opravy neřešící bezpečnost) vydané pro daný měsíc. To tedy znamená že po půl roce budete mít k dispozici šest balíčků, které řeší non-security problémy v systému.

Microsoft tímto krokem pravděpodobně vyslyšel nářky správců a poskytl jim alespoň nějakou možnost jak snadno offline integrovat aktualizace bez potřeby hledat stovky aktualizačních balíčků.

Odkazy

1 Response to “ProTIP: Kumulativní aktualizace (cumulative rollup) pro Windows 7 SP1 a Windows Server 2008 R2 SP1 (aktualizováno)”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: