TES 3 Morrowind Czech: Nová verze češtiny pro Steam – nábor testerů

Jak jsme několikrát slíbili, nová verze překladu hry je již hotova a rádi bychom před zveřejněním překlad otestovali. Proto bychom rádi získali dobrovolníky, kteří budou ochotni vyzkoušet novou verzi překladu jako první.

TES3 MorrowindV jaké podobě bude čeština pro Morrowind k dispozici?

Překlad bude k dispozici ve dvou verzích:

  • Steam
  • Non-Steam (CD/DVD)

Proč? Protože obě hry jsou identifikovány v systému odlišným způsobem a je tím pádem třeba vytvořit dva samostatné instalátory, které budou na sobě nezávislé.

Z výše uvedených důvodů také můj původní překlad hry (náš oficiální překlad) není schopen rozeznat hru ze Steamu.

 

Co bude obsahovat čeština pro Morrowind?

Čeština pro Morrowind bude obsahovat překlad do hry 🙂 Co zůstane v angličtině je launcher hry. Hra samotná bude v češtine. Ale prostředí ve hře bude česky. Je to z toho důvodu, že bychom museli upravovat originální binární soubor hry a to nechceme, protože takové úpravy nejsou v souladu se zákonem.

Překlad je k dispozici jak pro samotnou originální hru The Elder Scrolls Morrowind, tak pro její datadisky Tribunal a Bloodmoon.

 

 

Budu moci hrát rozehranou hru? Budu moci používat své oblíbené pluginy/mody?

Bohužel není možné hrát rozehranou hru v angličtině a pokračovat v češtině. Překlad funguje technicky tak, že přejmenuje všechny objekty na české názvy, tím pádem mohou vznikat vícenásobné objekty a pokračování v takovéto hře přináší samé problémy.

Technicky hrát hru můžete, nic vám v tom bránit nebude, ale pokračovat ve hře a úspěšně ji dohrát je prakticky velmi komplikované až nemožné.

 

Obsahuje čeština nějaké chyby?

Ano můžete se setkat s následujícími druhy problémů:

  1. Problémy s instalací překladu. V tomto případě neočekáváme nějaké potíže, ale vyloučit je nemůžeme.
  2. Chyby v kvalitě překladu. Překlad může obsahovat drobné chyby. Nejméně ověřený je v tomto ohledu překlad datadisku Bloodmoon.
  3. Technické chyby v samotném překladu – překlad může způsobovat, že se nedá dohrát nějaká mise, nelze splnit nějaký úkol protože mu v tom něco bude bránit (technický problém).

Překlad samotný je kompletní, přeloženo je 99% textu přímo ze hry. Můžete se setkat s pozapomenutými slovíčky, nebo překlepy ve hře.

 

Kdy začne testování češtiny pro Morrowind?

Nová verze češtiny a zejména její instalace je již hotová (2.11.2016), předpokládáme, že se s testováním začne během tohoto týdne, nejpozději tedy do 6. listopadu 2016.

 

 

Chcete se zúčastnit testování nové verze překladu?

Pokud i přes výše uvedené varování nám chcete pomoci s testováním překladu hry, přihlašte se s pomocí tohoto formuláře pro nábor testerů 2016.01.

2 Responses to “TES 3 Morrowind Czech: Nová verze češtiny pro Steam – nábor testerů”


Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: