Netradiční chyba VPN klienta Juniper Network Connect 5.2 ve Windows Vista – BSOD/STOP 0x0000007E

Dnes jsem se setkal po delší době s netradiční chybou. Kamarád u svého zaměstnavatele byl donucen začít používat softwarového VPN klienta Juniper Network Connect. bohužel však při jeho pokusu o instalaci mu shavarovaly Windows Vista. Vzhledem k tomu jak dlouho je měl a jak na ně nadával jsem to přičítal na vinu stavu systému nebo potencionální vadě hw v jeho notebooku. doporučil jsem mu reinstalaci, jenže mi opět volal že jsou Windows v háji.

Protože už to byl dost zvláštní problém a kamarád potřeboval pracovat domluvili jsme se aby přeinstaloval systém, a že se mu večer na notebook kouknu. Večer přivezl noťas a začal jsem jej aktualizovat na SP2 (tovární image Toshiba s Windows Vista Business RTM). Systém jsem odvšivil od nepotřebných blbostí a mezitím mi vysvětlil co s notebookem dělal. Protože měl stále podezření na klientský software Juniper tak jsem se rozhodl jej otestovat ve virtuálním prostředí „VMware Workstation“:http://www.virtualnipc.cz/tag/vmware-workstation/.

K mému překvapení instalace tohoto klienta způsobí pád Windows do chyby STOP 0x0000007E (STOP obrazovka je častěji označována jako BSOD – Blue Screen Of Death). Chyba se projevuje jen ve Windows Vista (ihned během instalace klienta), ve Windows 7 se neprojevuje. Novější verze Juniper Network Connect 5.5 již tuto chybu nezpůsobuje.

###Ukázkové video s chybou

0 Responses to “Netradiční chyba VPN klienta Juniper Network Connect 5.2 ve Windows Vista – BSOD/STOP 0x0000007E”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: