Kde najdu film Cesta na Měsíc (1902) Marie Georges Jean Méliès

Pokud jste viděli seriál Ze Země na Měsíc (From the Earth to the Moon), v seriálu byl zmíněn první trikový film Cesta na Měsíc (Le Voyage dans la Lune). Tento film je však obtížné najít na internetu, navíc existuje mnoho variant.

Pokud jste viděli seriál Ze Země na Měsíc (From the Earth to the Moon), v seriálu byl zmíněn první trikový film Cesta na Měsíc (Le Voyage dans la Lune) Georgea Mélièse z roku 1902. Tento film je však obtížné najít na internetu, navíc existuje mnoho variant.

Protože mi samotnému trvalo nějakou dobu než jsem našel správnou verzi (doufám), zkusím vám usnadnit hledání 🙂

 

 

Odkaz na film je v odstavci Odkazy na konci tohoto článku.

Film je němý, z roku 1902. Jedná se o restaurovanou kopii, nicméně kvalita je odpovídající době vzniku. Hudební doprovod a mluvený doprovodný komentář v angličtině je neoriginální. Délka filmu je téměř 12 minut. Originál má 16 minut, ale ten se mi nepodařilo dohledat.

 

 

Pokud máte rádi Toma Hankse, vesmír a kosmonautiku, zmíněný seriál Ze Země na Měsíc (From the Earth to the Moon) vám vřele doporučuji. Dokumentuje totiž poměrně podrobně celý vývoj projektu Appollo od začátku, resp. v podstatě začátky dobývání vesmíru v USA.

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

Nechte vzkaz