Jak spustit UEFI BIOS v notebooku Lenovo G50-30

Jak aktivovat BIOS/UEFI v notebooku Lenovo G50–30?

Možnost spustit BIOS/UEFI, nebo jeho nabídky je klíčová pro spuštění instalace Windows, o tom jsem již psal. Dnes jsem se setkal s novinkou (pro mne), kdy jsem zjistil, že notebooky značky Lenovo mají pro tento účel jednodušší možnost a to přímo hardwarové tlačítko Novo. Jak jsem již psal v odkazovaném článku, někdy je poměrně složité dostat se do BIOS/UEFI pokud je aktivní režim FastBoot. V mém případě šlo o nový nepoužitý notebook s továrním image, notebook nereagoval na klávesy pro aktivaci BIOS/UEFI. Protože se jednalo o novější model, říkal jsem si,
že možná má opět výrobce jiné klávesy a než zkoušet různé kombinace, bude jednodušší si to vygooglit nebo stáhnout uživatelskou příručku k notebooku. A tak jsem objevil tlačítko Novo 🙂

V mém případě (Lenovo G50–30) je tlačítko na levé straně, hned vedle konektoru pro napájení.

K čemu je tlačítko Novo dobré? U vypnutého notebooku jeho stisk způsobí jeho spuštění a aktivace systémové nabídky s dotazem na výběr akce z nichž jedna je pro aktivaci BIOS/UEFI a druhá pro zobrazení volby spuštění (Boot menu). Výhodou je, že toto tlačítko funguje vždy, je jedno jestli máte, či nemáte aktivní funkci FastBoot.

 

 

Video s ukázkou použití tlačítka Novo u notebooku Lenovo G50–30

https://www.youtube.com/watch?…

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

2 komentáře: „Jak spustit UEFI BIOS v notebooku Lenovo G50-30

 • 11. 1. 2018 (18:44)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, vlastním tenhle (redakčně upraveno)
  notebook, a bohužel nedokáži spustit BIOS… při všech pokusech se mi to nechce prostě do biosu načíst… nemáte nějakou radu krom téhle, která by mi mohla pomoci?

  • 14. 1. 2018 (19:04)
   Trvalý odkaz

   dobrý den Radime, odkaz nevedl na konkrétní model. je jedno jaký to je notebook, popis jak se dostat do Setupu/UEFI přístroje by měl být uveden v uživatelské příručce vašeho přístroje. pokud není, obraťte se na jeho výrobce, případně prodejce.

Komentáře nejsou povoleny.