HP ProBook: Touchpad přestal fungovat

Občas se mi stane, že někdo z mých přátel se na mě obrátí s relativně banálním problémem – na notebooku HP ProBook mu z ničeho nic přestal fungovat touchpad. Problém je ale trošku zákeřnější, protože pouhý restart, nebo pokus o reinstalaci ovladačů notebooku „problém“ nevyřeší. Jak tedy vyřešit problém s nefunkčním touchpadem?

150905hpprobooktouchpad1

Popíšeme si problém trochu komplexněji. Jaké jsou tedy symptomy?

 1. Nefunguje TouchPad
 2. Na touchpadu svítí kontrolka (žlutá barva, vlevo nahoře).
 3. Pozornější si všimnou že při restartu, než Windows dokončí spouštění všech aplikací, tak chvilku Touchpad nějakou chvíli funguje.

 

150905hpprobooktouchpad2

Pokud na touchpadu svítí žlutá kontrolka, v uživatelské příručce si přečtete, že jste aktivovali zamčení Touchpadu.

 

 

Jak odemknout touchpad na HP ProBook?

Jak jsem psal výše, to že svítí kontrolka na touchpadu notebooku HP ProBook znamená, že jste si touchpad nedopatřením zamknuli (vypnuli).

Odemčení nefunkčního touchpadu je snadné, stačí na rozsvícenou kontrolku poklepat. Pokud kontrolka zhasne, je to znamení, že máte touchpad opět zapnutý (odemčený). A to je vše 🙂

 

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

3 komentáře: „HP ProBook: Touchpad přestal fungovat

 • 29. 9. 2019 (05:19)
  Trvalý odkaz

  Aktivovat nebo deaktivovat to lze i jinak. Stačí v nastavení touchpadu jít do dalšího nastavení, pak vybrat záložku touchpad a zmáčknout myší Aktivovat. A je to.

 • 23. 2. 2018 (10:45)
  Trvalý odkaz

  nechce mi to vymazať na hp probook 4515.prosím je ešte iný postup nejak to vypnuť na klavesnici

  • 5. 3. 2018 (00:54)
   Trvalý odkaz

   dobrý den, nejsem si jist na co se ptáte. pokud se ptáte na problém s vypnutím, či zapnutím touchpadu, tak jiný postup není možný. zapnutí, či vypnutí touchpadu u této modelové řady je možné jen tak jak je uvedeno v mém článku a uživatelské příručce. pokud vám touchpad nefunguje vůbec a kontrolka nesvítí, je možné, že se jedná o závadu touchpadu.

Komentáře nejsou povoleny.