Facebook: Jak omezit kdo uvidí seznam mých přátel (návod krok za krokem)

Pokud chcete omezit veřejně dostupné informace o svém profilu, je někdy náročné zjistit správný postup. V tomto návodu se dozvíte, jak omezit seznam vašich přátel.

 

 

Proč bych měl chtít omezenou viditelnost seznamu mých přátel na Facebooku?

V dnešní době různých útoků a snah o zneužití informací na sociálních sítích, je vhodnější být opatrnější a preventivně omezit viditelnost informací na minimum. Důležité je zmínit i to, že toto omezení by mělo platit i pro vaše přátele. Problém je totiž v tom, že jakmile někdo z přátel „naletí“ nějakému útočníkovi, veškeré vaše snahy jsou zbytečné. Zvažte toto při změně nastavení omezení informací na vašem profilu.

Jeden z častých důvodů je omezení viditelnosti vašich přátel na Facebooku. Toto omezení je vhodné z důvodu častého zneužívání vytvářením falešných profilů, kontaktování přátel a pokusy o zaslání různých kódů m-platby. V případě úspěšného útoku, je pak takový váš přítel úspěšně okraden o peníze (řádově stokoruny). Proto je dobré zcela omezit viditelnost seznamu vašich přátel.

 

 

Jak omezit viditelnost seznamu mých přátel na Facebooku

  1. Přejděte skrze navigační prvky Faceboku na stránku svého profilu. Svůj profil najdete v horní liště na pravé straně, kde je vaše profilová fotografie a vedle ní vaše jméno.
  2. Následně klepněte na volbu Přátelé.
  3. Zcela vpravo, vedle volby Hledat přátele jsou tři tečky. Klepněte na tři tečky a následně na volbu Upravit soukromí.
  4. Zobrazí se vám nový dialog Upravit soukromí. V tomto dialogu máte první volbu Seznam přátel – Kdo vidí seznam vašich přátel.
  5. Zde vyberte volbu Jen já. Tímto nastavením zajistíte, že nikdo neuvidí celý seznam vašich přátel.

Poznámka: I přes omezení viditelnosti seznamu vašich přátel uvidí vaši přátelé na Facebooku vaše společné přátele.

 

 

 

Odkazy

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting