Existuje alternativa pro Cisco VPN Client? (ProTIP)

Jeden z mých zákazníků používal pro připojení do jeho sítě VPN klienta Cisco VPN Client. Dokud jsem používal Windows 7, nebyl v ničem žádný problém. Po přechodu na Windows 10 už VPN klient nefungoval a nebyl jsem sám. Protože zákazník používal starou verzi Cisco VPN Client verze 5, bylo nutné použít novější verzi kompatibilní s novými operačními systémy.

V principu Cisco VPN Client je licencován formou předplatného, cena se odvíjí od počtu aktivních spojení na síťové prvky Cisco. Samozřejmě některým zákazníkům se nechce platit a tak je nutné použít alternativního VPN klienta a nebo jiný protokol pro VPN.

Existuje nějaká plnohodnotná náhrada, použitelná v moderních operačních systémech, včetně 64-bit platformy, včetně podpory Windows 10 a Windows Server 2016? Ano existuje.

Shrew Soft VPN Client je to co hledáte. VPN klient je nabízen ve dvou edicích:

  • Standard. Základní edice zdarma.
  • Professional. Komerční edice s rozšířenou funkcionalitou o funkci Split DNS a podporu autentizace skrze doménové účty.

Edice Standard je k dispozici zcela zdarma pro užití v komerčním prostředí 🙂

 

 

Mám ověřeno jeho použití v 64-bit Windows 10 Enterprise a Windows Server 2016 Standard.

Příjemná je podpora funkce importu profilu, určeném pro Cisco VPN klienty, který funguje naprosto bez problémů.

 

Odkazy

2 Responses to “Existuje alternativa pro Cisco VPN Client? (ProTIP)”


  • Zdravím, jen doplním že SHREW není na 100% a někam se s ním připojit nejde.
    Naopak rozchodit klasický Cisco VPN client už není takový problém jak na Serveru 2012/2016, tak na Windows 10. Jediná nepříjemnost je, že po upgradu (např 1607-1703) zmizí a je nutné ho reinstalovat.

    https://itthatshouldjustwork.blogspot.cz/2017/04/solved-cisco-vpn-client-on-windows-10.html

    • @potapec: děkuji za zajímavý odkaz. je to sice hezké, ale pokud jsem v roli dodavatele, tak nechci trávit ohýbáním vpn klienta, protože se někomu nechce platit. navíc můj zákazník naopak shrew používá jako oficiální podporované řešení pro připojení do své sítě, takže v tomto směru je to funkční a jediné řešení pro mne (při daném scénáři). článek jsem napsal proto, že sám jsem chvíli zkoušel (a taky moji kolegové) různá řešení a tehdy popisovaný článek jsem nenašel, našel jsem jiná řešení která nefungují. proto jsem článek vůbec napsal, protože alespoň v tomto případě se to zdá jako 100% funkční řešení. naštěstí vámi popisovaný upgrade mezi verzemi windows 10 se mě netýká. 🙂

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: