Exchange: Jak změnit jazyk Exchange Control Panel (ECP) do angličtiny

Při práci s Exchange Control Panelem (ECP) je vhodnější jej mít nastaven v anglickém jazyce, pokud jste již vybrali češtinu, je nemožné změnit ji zpět na angličtinu u účtů, které nemají emailovou schránku. Jak tedy můžete změnit jazyk do angličtiny?

Pokud řešíte nějaký problém s Exchange Serverem, nebo jiným serverovým produktem, jistě mi dáte za pravdu, že daleko jednodušší je vše řešit v angličtině, protože většina problémů je řešena v tomto jazyce. Pokud si však omylem nastavíte češtinu, jak se přepnout do angličtiny? Je to snadné pokud máte účet pro správu Exchange s poštovní schránkou, jenže účty správců mohou být bez schránky a tyto nemohou měnit nastavení. Jak tedy změníme jazyk u účtů?

Slepou cestou je určitě zkoušet cokoli skrze OWA, ve výsledku se vždy dozvíte, že daný účet nemá poštovní schránku. Tudy tedy cesta nevede.

 

 

Řešení je nakonec snadné a zdá se, že s touto situací Microsoft počítal. Pro změnu jazyka stačí přidat do URL ECP parametr mkt=en-us

Pokud tedy adresa vašeho Exchange Control Panelu by byla https://m­ail.michalzobec­.cz/ecp tak upravená URL ECP je takováto https://m­ail.michalzobec­.cz/ecp?mkt=EN-us

A to je vše 🙂

 

 

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting