Co sleduji: Online zdroje

Delší dobu se mi stává, že v závalu informací je problém najít kvalitní zdroj informací, nebo zábavy. Snad se někomu hodí, co, nebo koho sleduji já. Bude se jednat jak o možná zábavné pořady, tak dokumenty, publicistika, či rozhovory. Tento článek bude v podobě tří článků, oddělených a zaměřených na určité téma.

Například v tomto článku se zaměřuji na online zdroje, obvykle youtube, stream, apod.

Všechny pořady, které sleduji, se snažím i hodnotit na ČSFD. Proto sledujte klidně můj profil na ČSFD (Česko-Slovenská Filmová Databáze). Jeden z důvodů je taky proto, že se mi už občas stalo, že jsem se koukal na nějaký film a v půlce, nebo na jeho konci jsem zjistil, že jsem ho už viděl 😀

 

Janek Rubeš

Janka Rubeše sleduji delší dobu, setkal jsem se s ním v jeho pořadu Praha vs. prachy, kde naháněl taxikáře. Moc se mi líbí jeho práce a jeho názory a také jeho nenásilná snaha zkazit všechnu práci podvodníkům.

  • Praha vs. prachy. Publicistický pořad, kde honí a dokumentuje činy nepoctivých taxikářů.
  • Honest Guide. Dokumenty či video příručky pro turisty, kteří chtějí navštívit nejen Prahu.

 

 

Roman Vaněk

Protože mne baví jídlo, vaření a obecně zajímavosti o potravinách, když jsem objevil Romana Vaňka, je jasné, že se objeví na mém seznamu 🙂

  • Jídlo s.r.o. Asi nejlepší pořad, kde se můžete dozvědět jak se vyrábí potraviny pro spotřebitele. Na jedné straně je tu ukázána výroba v rodinných farmách, na straně druhé průmyslová výroba. Zajímavý je také dovoz (import) zahraničních potravin jako ryby, či ovoce, například banánů.
  • Luxus na talíři. Na tomto pořadu se podílel především jako konzultant/scénárista, kde vymýšlel co se bude vařit a taky hrál dabléra ruk Roberta Mikluše během samotné fáze přípravy a vaření daného pokrmu. Moc se mi líbí ta ironie v pořadu, ohledně použitých surovin, apod. 🙂
  • Peklo na talíři. Prvotina Romana Vaňka, kde upozorňuje na různé nešvary české gastronomie a triky výrobců potravin vůči naivním/nepozorným zákazníkům.

Roman má i další pořady, ale výše uvedené se mi líbí asi nejvíc. Roman Vaněk je taky zajímavý vzhledem k jeho zkušenostem, kdy kdysi byl obchodníkem, který žil v Jižní americe a Číně, takže si myslím, že rozhovory s ním jsou také zajímavé 🙂

 

Martin Klesnil & Patrik Fiala

Martin a Patrik jsou autorská dvojice pořadu Černota a talk show U kulatého stolu.

  • Černota. Poměrně zajímavý publicistický pořad, dokumentující drogové podsvětí a jiná témata v Praze nebo i celé ČR.
  • U kulatého stolu. Talk show na youtube kanálu se zajímavými hosty.

 

Michal Šopor

Čech, původem z Karviné, žijící v USA v Los Angeles. Má poměrně zajímavé přátele, například Olgu Lounovou, Ben Christovao. Taky má jiného kamaráda Kamila, se kterým točili společně videa. Líbí se mi jeho styl, jeho videa jsou spíš o životě a názorech na určité věci. Soustředí se taky na rozhovory a obecně na život v LA.

 

Poznámka

Článek je zatím hodně krátký, ale říkal jsem si, že je lepší publikovat jej teď, než jej několik týdnů, sušit, než bych jej dokončil tak jak bych si představoval. V tomto případě jde o široké téma a pravděpodobně jen tak hned neskončím s doplňováním jeho obsahu.

 

 

Budoucí aktualizace tohoto článku

Tento článek popisuje můj aktuální názor, v budoucnu se může změnit. Z těchto důvodů bude tento článek v budoucnu aktualizován.

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting