Čím nahradit zkušební verzi (trial) Microsoft Teams Exploratory ve školách

Zkušební verze (trial) Microsoft Teams Exploratory byla ukončena. Jakým plánem ho můžete nahradit ve škole?

Čím nahradit plán Microsoft Teams Exploratory ve školách? Nejprve bychom si měli říct, že licence Microsoft Teams Exploratory by neměla být pro školy dostupná. Školy a neziskové organizace mají u Microsoftu speciální licenční programy, které jsou v základních plánech poskytovány zdarma. Pokud tedy jako škola máte aktivní plán Microsoft Teams Exploratory, možná není váš tenant ověřen jako škola, nebo z nějakých důvodů nesplňujete požadavky jako vzdělávací instituce, například nemáte akreditaci MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky). Doporučuji tento problém vyřešit, abyste mohli využívat cenově výhodných licenčních programů společnosti Microsoft pro školy.

Pokud chcete poradit s nákupem, či volbou nejvhodnější licence, budu rád pokud mne kontaktujete. Rád vám poradím.

Ekvivalent plánu Microsoft Teams Exploratory je plán pro podniky Office 365 E1. Jako ekvivalent tohoto plánu pro školy, zcela zdarma, je plán Microsoft Office 365 A1. Jedná se o plán zdarma, který zahrnuje většinu základních služeb jako jsou:

  • aplikace Office (pouze v prohlížeči)
  • Exchange Online
  • OneDrive
  • Teams
  • Sharepoint
  • Forms
  • Power Automate
  • Power Apps
  • a další.

Možným zásadním nedostatkem plánu Office 365 A1 je nedostupnost aplikací pro desktop, tedy aplikací, které se instalují do počítače. V rámci plánu Office 365 A1 máte k dispozici v podobě klasických aplikací jen Teams a OneDrive (jenž je součástí Windows), všechny ostatní aplikace jako Word, Excel, PowerPoint, OneNote a další, běží pouze v prohlížeči.

 

 

Pokud chcete plán Office 365 pro školy s desktopovými aplikacemi (do počítače, mobilu, či tabletu), musíte sáhnout již po placeném plánu Office 365 A3, který stojí pro zaměstnance školy cca 3,20 EUR/osoba/měsíc a pro studenty 2,45 EUR/osoba/měsíc.

TIP: Teoreticky nemusíte licence nakupovat, protože to za vás udělal zřizovatel školy, což může být město, či kraj a nakupuje potřebné licence přímo od Microsoftu.

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

Jeden myslel na “Čím nahradit zkušební verzi (trial) Microsoft Teams Exploratory ve školách

Komentáře nejsou povoleny.