Windows Home Server si můžete koupit samostatně – má to však cenu?

Na českém internetu se již objevil první eshop s možností nákupu OEM packu Windows Home Server. Cena Windows Home Serveru je docela zajímavá – vejde se do 3500 Kč.

Otázkou je však zda se vám tato investice vyplatí. V současné době si sice můžete koupit OEM licence Windows samostatně bez HW, avšak tato nabídka se týká jen Windows XP a Windows Vista.

Je tedy jasné že pokud jste jen obyčejný domácí kutil nákup OEM licence je v podstatě zbytečný a nelegální pokud nekoupíte všechny komponenty pohromadě s Windows Home Server. Dalším problémem je fakt, že pokud koupíte OEM Windows Home Server spolu s HW a sestavíte z nich počítač, měli by jste takovou sestavu prodat dále koncovému uživateli. Tyto podmínky totiž vyplývají ze smlouvy pro OEM Windows.

Pokud tedy koupíte Windows Home Server v nějakém obchodě, porušuje už samotný prodejce podmínky System Builder Licence a následně pak vy tím že si tuto licenci ponecháte. Je tedy otázkou jestli se ušetřené peníze vyplatí a hlavně jestli šetříte na správném místě…

Dětaily o podmínkách System Builder Licence.

0 Responses to “Windows Home Server si můžete koupit samostatně – má to však cenu?”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: