Mate poslední dva dny možnost výhodně legalizovat Microsoft Windows XP. Jak je to s nákupem OEM licence Microsoft Windows?

31. března 2007 končí akce společnosti Microsoft na možnost zakoupit výhodně legalizační balíček s Microsoft Windows XP. Windows XP Home Edition je možné koupit zcela legálně samostatně OEM verzi v podobě legalizačního balíčku za cenu od cca 2200 Kč s DPH. Pokud tedy nemáte legální Windows máte poslední možnost to napravit za poměrně slušnou cenu.

Akce končí z důvodu prodeje nového operačního systému Microsoft Windows Vista.

 

Jak je to s nakupem OEM licence Microsoft Windows?

Upozorňuji také na všeobecně rozšířenou fámu, že si můžete zakoupit samostatně OEM verzi Windows jako koncový zákazník, jak například tvrdí obchodníci Czech Computer a AlzaSoft. Ono to je sice do jisté míry pravda, ale pouze potud že v této podobě můžete ty Windows někomu nainstalovat do počítače, prodat celý počítač s HW a nabízet k němu pak podporu, tzn. pokud jste výrobce počítačů. Pokud si však jako koncový zákazník zakoupíte samostatnou licenci OS Microsoft Windows a nemáte ji na faktuře společně s počítačem nebo odpovídajícími komponentami (procesor, deska, paměti, pevný disk, skříň, zdroj napájení) nemáte tuto licenci nabytou legálně a je to naprosto to samé jako by jste peníze vyhodili oknem nebo ty Windows ukradli.

Pokud chcete argumentovat tím, že prodejce vás informoval, že to je možné, uvědomte si že licenční smlouvu při instalaci čtete a odsouhlasíte vy a popotahovat po soudech budou vás a ne daného prodejce. Prodejcům v tomto případě jde opravdu o snahu prodat Windows a ne jen „dobře poradit“. Je tedy opravdu vhodné si rozmyslet danou investici. Je to vlastně jen draze zaplacená verze Windows s crackem, který vám umožňuje obejít použití Windows Update a ověření legálnosti Windows. Pokud by došlo k prokazování legality s pomocí faktury tak budete mít smůlu.

2 Responses to “Mate poslední dva dny možnost výhodně legalizovat Microsoft Windows XP. Jak je to s nákupem OEM licence Microsoft Windows?”


 • Nedávno sem si postavil novej komp a mam visty ale kvůli tomu že sem změnil desku tak to hází chybu protože su zaregistrovaný na starou.
  Tak čemu originálku za 2000 když ted je k ničemu to si myslí jako že budu mít jeden komp 10let nebo co.Zasraná OEM licence je k ničemu.
  Jedině si koupit FPP licenci která je přenositelná ale ta stojí 5000.Kradu nebo co.To je tak drobíček podvod

 • masa21

  podvod? všechno je předem dané. licenční podmínky, ceny. takže pochybuju že by to byl podvod.

  pokud skládáš tak si kup krabici a nikdy už to nebudeš muset řešit. navíc později přikoupíš upgrade na novější windows až je budeš chtít.

  a pokud nemáš prachy tak si nainstaluj linux – je zadarmo.

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: