Vtip: Kdo je lepší prezident: mormon, katolík, muslim nebo ateista?

Velice hezký názor jsem si dnes přečetl na www.idnes.cz od Martina Komárka. Kromě toho, že zajímavě rozebírá problém kdo by byl lepším prezidentem (dle víry či nevíry), velice vtipně přitom popisuje v co vlastně věří katolíci, mormoni, případně ateisté (škoda že vynechal muslimy, ale ti by se asi zlobili, že bere jméno proroka Mohameda nadarmo 🙂 ).

Mitt Romney je prezidentský kandidát bez bázně a hany. Má jediný nedostatek. Je mormon. Obecně se předpokládá, že mormoni mají více žen. Je to přibližně stejně pravdivé, jako že katolíci upalují čarodějnice.
Pro obě církve je to, z hlediska jejich historie, dávná minulost. Ale na mnohoženství by našinec, zvlášť když je to vrcholný politik, ještě našel nějaká ta pozitiva.

Mormonská víra však připadá uhozená i většině Američanů, kteří jsou ve věci svobody náboženství a názorů zvyklí na ledacos. Mormoni totiž věří, že jejich prorok Joseph Smith našel na počátku devatenáctého století knihu Mormon vyrytou na deskách. Ukázal mu to anděl Moroni.

Nepříliš vzdělaný farmář desky údajně přeložil z egyptského dialektu. Podle knihy Mormon přišel zmrtvýchvstalý Ježíš do Ameriky a kázal indiánům… Původní desky musel Smith vrátit Moronimu, který si je odnesl. Na zemi zůstal překlad a víra v něj.

Řeknete si asi: „Ajajaj! Pokud v tohle věří budoucí americký prezident, tak zaplať pánbůh, a to i mormonský, za Bushe.“

Jenže v co věří Bush a s ním i miliarda lidí včetně autora tohoto textu? Věří historce, podle níž těhotná žena namluvila svému budoucímu muži, že počala dítě nikoliv od nějakého milence, ale od Boha neposkvrněným stykem. Také v tom figurují andělé a sny.

 Celý článek.

0 Responses to “Vtip: Kdo je lepší prezident: mormon, katolík, muslim nebo ateista?”


  • No Comments

Leave a Reply