Hardlock Protection System – Error 38 : Hardlock API error code 38

Při přechodu z Windows XP na Windows 7 jsem se nečekaně setkal s divným chováním aplikace, která najednou přestala fungovat a neustále hlásila chybu
> Hardlock Protection System
> Error 38 : Hardlock API error code 38

Jednalo se o aplikaci kterou výrobce chrání HW licenčním klíčem Alladin. Nemohl jsem na nic přijít a mám podezření že technická podpora úmyslně zatajila vysvětlení příčinu mého problému.

V čem byl tedy problém? V mém způsobu práce – veškerou správu a podporu poskytuji přes standardní prostředky Microsoftu. To tedy pro mne znamená že veškerou podporu a vzdálenou správu provádím přes Vzdálenou plochu (Remote Desktop). Bohužel aplikace nebyla licencována pro provoz v terminálovém prostředí za nějž považuje i vzdálenou plochu v klientských systémech.

K vyřešení mého problému mi pomohla tabulka chybových kódů kterou jsem našel na internetu při pokusu najít nějaké řešení mého problému:

**Error 38:** Terminal Server/Citrix Server/Virtual environment detected. Exit program.

Díky tomuto popisu jsem si uvědomil jaký asi mám problém a otestoval chování aplikace pod Team Viewerem (RDP v režimu konzole nefungoval) – čímž jsem si ověřil že aplikace je plně funkční.

0 Responses to “Hardlock Protection System – Error 38 : Hardlock API error code 38”


  • No Comments

Leave a Reply