Google Latitude: Google Maps umí sledování mobilu po Internetu

Již delší dobu používám ve svém telefonu HTC S710 VOX s Windows Mobile 6 aplikaci Google Maps. Občas se to hodí, třeba když jezdím na neznámá místa po ČR tak to urychlí moje tápání. Google Maps umí také lokalizovat vaši polohu díky síti vysílačů GSM. Není to sice nejpřesnější určení polohy (přesnost je řádově ve stovkách metrů až v kilometrech) ale občas se taky hodí.

V nové verzi však tuto funkci Google využil pro zavedení nové služby sledování GSM telefonů s názvem Google Latitude. Samotná Google Latitude funguje tak že pokud ji v Google Maps povolíte a přizvete kamarády, tak se mohou kamarádi dívat kde zrovna jste. V tomto případě se nejedná o veřejnou službu.

Od minulého týdne je však možné používat veřejnou variantu **Google Latitude** s názvem **Google Public Location Badge**. Sice nechápu proč se nejmenuje třeba Google Latitude Public Location (je to podle mne výstižnější a je jasné, že se jedná o variantu Google Latitude), ale důležité spíš je, že tato služba existuje.

###A jak to celé funguje?
Nejlepší asi bude neprobírat teorii a rovnou se skočit do praxe. Pokud tuto funkci chcete používat, pak si můžete nechat na stránce Google Public Location Badge vygenerovat HTML kód, který následně vložíte do stránky. Výsledek je následující:Google Latitude se dá nastavit tak, aby buď ukazoval vaše umístění na úrovni města nebo v nejvyšší dostupné přesnosti (která však někdy dost silně pokulhává). Můžete si tak tuto stránku zveřejnit s tím aniž by ji někdo zneužil ve svůj prospěch. Generovaná mapa se pak generuje podle nastavení kódu, kdy si vybíráte zobrazení podle vašich představ, mapa však bohužel není interaktivní jako normální mapa Google Maps. Osobně však předpokládám, že časem to Google změní.

###Video – Představení služby Google Latitude (anglicky)

###Odkazy
– „Google Public Location Badge“:http://www.google.com/latitude/apps/badge
– „Google Latitude“:http://www.google.com/latitude/intro.html

Poznámka: po nějaké době od vydání tohoto článku bude generovaná mapa nahrazena statickými obrázky.

0 Responses to “Google Latitude: Google Maps umí sledování mobilu po Internetu”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: