Aktualizace umožňuje systému Windows Vista zjistit software obcházející aktivaci Windows (MS KB 940510)

Dnes začaly Windows Vista stahovat novou aktualizaci KB 940510, která má zajímavé vlastnosti zejména pro vlastníky nelegálních verzí Windows. Tento update naplňuje sliby (či výhrůžky?) Microsoftu že začne znepříjemňovat život pirátům s nelegálními Windows Vista („Společnost Microsoft aktivuje protipirátskou ochranu operačního systému Windows“:http://lightninggroup.org/blogs/michal/2008/04/23/spolecnost-microsoft-aktivuje-protipiratskou-ochranu-operacniho-systemu-windows/).

###Popis vlastností aktualizace:

####ÚVOD
Tato aktualizace umožňuje systému Windows Vista zjistit software obcházející aktivaci produktu a narušující běžnou činnost systému Windows. Tento software nahrazuje nebo mění autentické součásti systému Windows. Pokud se v systému vyskytuje software obcházející aktivaci, znamená to, že dodavatel softwaru nebo hardwaru nedovoleně manipuloval s pravou kopií systému Windows, aby umožnil prodej nepravého softwaru. To představuje velké riziko pro zabezpečení počítače a ochranu osobních údajů. Po instalaci této aktualizace budete vědět, zda se v systému vyskytuje software obcházející aktivaci.

Tuto aktualizaci získáte na následujícím webu společnosti Microsoft, případně můžete povolením funkce Automatické aktualizace nainstalovat nejnovější aktualizace:

http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/v6/default.aspx?ln=cs-cz

**Poznámka:** Instalace této aktualizace neovlivní funkci operačního systému.

####Další informace
Tato aktualizace systému Windows Vista zjistí software obcházející aktivaci, který se může nacházet v systému. Takový software obchází licencování a aktivaci. Toto chování umožní provoz nepravých kopií systému Windows Vista, aniž by byly aktivovány. Software obcházející aktivaci provádí změny hlavních systémových souborů systému Windows. Má tedy negativní dopad na stabilitu systému i jeho zabezpečení.

Instalace této aktualizace nemá vliv na žádné funkce operačního systému. Pokud nebude zjištěn žádný software obcházející aktivaci, aktualizace se tiše ukončí. Pokud bude zjištěn software obcházející aktivaci, zobrazí se odkaz na web, který popisuje postup odstranění tohoto softwaru. Po odstranění softwaru obcházejícího aktivaci můžete být požádáni, abyste použili platný kód Product Key k aktivaci své kopie systému Windows. Pokud nechcete odstranit software obcházející aktivaci, může systém tento software zakázat a potom vás požádat o použití platného kódu Product Key k aktivaci systému Windows.

#####Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
– Windows Vista Business
– Windows Vista Home Basic
– Windows Vista Home Premium
– Windows Vista Starter
– Windows Vista Ultimate

Zdroj: „Microsoft Knowledge Base Article 940510, revize 3.1.“:http://support.microsoft.com/kb/940510/cs

0 Responses to “Aktualizace umožňuje systému Windows Vista zjistit software obcházející aktivaci Windows (MS KB 940510)”


  • No Comments

Leave a Reply