Windows Vista se nemohou připojit k bezdrátové síti Wi-Fi

V dobách prodejů prvních počítačů s Windows Vista jsem se velmi často setkával se stížnostmi že dotyčný notebook nemá funkční bezdrátovou síťovou kartu. Tento problém byl způsobován zejména ovladači síťových karet, které neuměly obsluhovat bezdrátové Wi-Fi sítě na kanále vyšším než 9 či 10 (teď si nejsem přesně jist číslem). Nedávno jsem však narazil na článek, že vše nemusí být jen o ovladačích.

1) **Problém:** Bezdrátový router nepřiděluje počítači s Windows Vista IP adresu. Problém je způsoben jiným chováním Windows Vista, které po DHCP serveru požadují přidělení IP adresy současně s příznakem BROADCAST. Pokud podobně DHCP server neodpoví, tak Windows Vista neakceptují přidělení IP adresy a chovají se jako by v síti žádný DHCP server nebyl.
**Příznak:** Windows jsou do bezdrátové sítě připojeny, není však přidělena žádná IP adresa takže nefunguje síťová komunikace.
**Řešení:** Ručně přiřadit IP adresu ve vlastnostech síťové karty. Nebo postupovat dle návodu MS KB 928233 (odkaz níže).

2) **Problém:** Není možné se připojit k bezdrátové síti, případně bezdrátová síť není vidět v seznamu bezdrátových sítí.
**Příznak:** Bezdrátová síť není vidět v seznamu, nebo při pokusu o připojení se připojení nezdaří.
**Řešení:** Ověřte na routeru zda je bezdrátová síť na kanále nižším než 10 případně méně. Pokud je kanál Wi-Fi v režimu automaticky tak jej nastavte ručně na číslo 1 až 9. Můžete také ověřit zda pro vaši bezdrátovou síťovou kartu nejsou k dispozici novější ovladače, které již umí komunikovat na vyšším kanále.

###Odkazy
– „Windows Vista cannot obtain an IP address from certain routers or from certain non-Microsoft DHCP servers (MS KB 928233)“:http://support.microsoft.com/kb/928233/en-us (český název: Windows Vista nezíská IP adresu z některých routerů nebo z některých DHCP serverů, které nejsou od Microsoftu)
– „Problémy s DHCP u Wi-Fi na Windows Vista“:http://beta.dvojmo.cz/problemy-s-dhcp-u-wi-fi-na-windows-vista/

0 Responses to “Windows Vista se nemohou připojit k bezdrátové síti Wi-Fi”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: