Windows Server 2008 Service Pack 2 a Windows Vista Service Pack 2

Microsoft vydal druhý společný servisní balíček (service pack) pro systémy Windows Server 2008 a Windows Vista. Nový Service Pack 2 přináší kromě všech vydaných oprav také nové funkce.

Důležitou změnou pro správce sítí je také to, že servisní balíčky pro systémy Windows Vista a Windows Server 2008 již nejsou kumulativní. To tedy znamená že před instalací Service Pack 2 je vyžadována instalace předchozího Service Pack 1. Osobně tuto změnu nechápu, všechny produkty od Microsoftu v dnešní době mají kumulativní Service Pack jen tyto dva systémy zase musí mít něco „extra“.

Nepříjemný je také hodně těžký způsob integrace Service Packu do stávající instalace, který se nekoná příkazem „/integrate“ jako u Windows XP nebo Windows Server 2003, ale vyžaduje několik kroků k provedení integrace SP do instalace.

###Významné novinky a změny
– Aktualizace SP2 doplňuje podporu 64bitového procesoru společnosti VIA Technologies, tj. přidává řetězce ID a dodavatele pro nový 64bitový procesor VIA.
– Do aktualizace SP2 je integrována nová sada Windows Vista Feature Pack for Wireless, která zahrnuje podporu standardu Bluetooth v2.1 a konfigurace Wi-Fi Windows Connect Now (WCN). Bluetooth v2.1 je nejnovější specifikace bezdrátové technologie Bluetooth.
– Aktualizace SP2 zahrnuje možnost záznamu dat na disky Blu-Ray.
– Součástí aktualizace SP2 je nástroj Windows Search 4.0, který vychází z vyhledávací technologie společnosti Microsoft a zlepšuje její možnosti indexování i relevanci výsledků. Pomáhá také s hledáním a zobrazováním náhledu dokumentů, e-mailů (včetně podepsaných e-mailových zpráv), hudebních souborů, fotografií a dalších položek v počítači. Vyhledávací stroj Windows Search 4.0 pracuje jako služba systému Microsoft Windows®, kterou využívají i programy, například sada Microsoft Office Outlook® 2007 a produkt Microsoft Office OneNote® 2007. Diagnostika s automatickým laděním v aktualizaci SP2 nyní při implementaci rozšiřování systému Windows bere ohled na aktuální situaci v síti. Tato součást nabízí plnou podporu příkazového prostředí netsh.
– Aktualizace SP2 nabízí virtualizační prostředí Hyper-V jako plně integrovanou funkci systému Windows Server 2008 včetně jedné bezplatné instance s verzí Windows Server 2008 Standard, čtyř bezplatných instancí s verzí Windows Server 2008 Enterprise a neomezeného počtu bezplatných instancí s verzí Windows Server 2008 Datacenter.
– Aktualizace SP2 nabízí vylepšené řízení spotřeby (u serverů i stolních počítačů) zahrnující i možnost spravovat příslušné položky nastavení pomocí zásad skupiny.

###Odkazy
– „Důležité změny v aktualizacích Windows Server 2008 SP2 a Windows Vista SP2“:http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/dd335036(WS.10).aspx
– „Opravy hotfix a aktualizace zabezpečení v aktualizacích Windows Server 2008 SP2 a Windows Vista SP2“:http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/dd335033(WS.10).aspx

0 Responses to “Windows Server 2008 Service Pack 2 a Windows Vista Service Pack 2”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: