Windows 7 dnes končí (14.1.2020)

Podpora Windows 7 dnes, 14. ledna 2020 končí. Uzavírá se tak 10 let existence tohoto populárního systému.

Podpora Windows 7 dnes, 14. ledna 2020 končí. Co to však znamená? Očekávat můžete následující:

  • Microsoft nebude poskytovat podporu pro tento systém. Nemůžete založit support ticket a chtít něco s Microsoftem řešit, že vám něco ve Windows 7 nefunguje. Z pohledu Microsoftu tímto dnem přestávají Windows 7 existovat.
  • Microsoft přestane vydávat bezpečnostní aktualizace pro Windows 7. Pokud vyjde najevo, že Windows 7 obsahují nějakou bezpečnostní chybu, dokonce takovou, kterou se dá zneužít a vniknout do systému, nebo jinak uškodit, přesto žádnou aktualizaci nevydá.
    • Pokud si pořídíte rozšířenou podporu pro Windows 7, jejíž součástí je služba poskytování bezpečnostních aktualizací. Samozřejmě služba je zpoplatněna.
  • Používání Windows 7 tedy začne být čím dál později více a více nebezpečné. Nepomůže vám ani firewall, ani antivir. Proti některým typům bezpečnostních hrozeb na úrovni chyb systému se nelze těmito prostředky bránit. Jediná ochrana je mít nejnovější systém se všemi aktualizacemi.
  • Výrobci software postupně během roku začnou ukončovat podporu pro Windows 7.

 

 

 

Jaké další produkty Microsoftu končí v tomto roce?

Pokud vás zajímá, jaké další produkty letos (2020) končí, nebo případně, jaké produkty skončily v roce 2019, přečtěte si můj článek Jaké produkty Microsoftu končí v roce 2019/2020? (Aktualizace 13.1.2020).

 

Celkový přehled konce podpory produktů Microsoftu

Celkový přehled produktů s datem ukončení podpory je v článku Microsoft: Seznam produktů s datem ukončení jejich podpory (Aktualizace 13.1.2020).

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting