Windows 10: Windows Baseline Security Guide & Group Policy Templates (Aktualizace 16.10.2017)

Microsoft vydal novou sadu nástrojů a dokumentaci pro zabezpečení Windows 10 nové verze Windows 10 1709. Pokud řešíte zabezpečení Windows 10, Windows Server 2016, nebo starších systémů a jejich možnosti nastavení Group Policy a další podobné záležitosti, je tato sada nástrojů pro vás téměř povinná 😉

Windows Baseline Security Guide a Group Policy Templates je sada příruček, přehledů a nástrojů s pomocí kterých se můžete seznámit s možnostmi zabezpečení systémů Windows 10 a Windows Server 2016. Jedná se o samostatné sady pro tyto systémy. Pokud používáte nástroj Security Compliance Toolkit (SCT), tak jsou tyto sady již součástí tohoto nástroje.

Možnosti těchto nástrojů jsou nepřeberné, důležité pro vás by mělo být, že se můžete seznámit jak s výchozím nastavením v systémech Windows, tak s doporučeným nastavením ze strany Microsoftu, včetně podrobností proč byste měli daná nastavení použít. Důležitá informace pro vás by měla být, že tyto sady ve vlastním režimu podobně využívají vládní a federální agentury jako třeba NSA, CIA, FBI a taktéž vojenské složky, minimálně US Homeland Security.

V dokumentaci najdete popis více než 3000 možností nastavení týkajících se Windows 10.

Součástí balíčku jsou následující samostatné nástroje:

  • Policy Analyzer tool
  • Local Group Policy Object (LGPO) tool

 

 

Co je nového?

Aktualizace 16.10.2017

Byla přidána nová sada dokumentů

  • Windows 10 Version 1709 Security Baseline. Tato sada dokumentuje možnosti nové verze Windows 10 1709.

 

Odkazy

0 Responses to “Windows 10: Windows Baseline Security Guide & Group Policy Templates (Aktualizace 16.10.2017)”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: