Windows 10: Jak zapnout logování ve Windows Firewallu s pokročilým zabezpečením

Pokud řešíte nějaký problém ve Windows ohledně síťové komunikace s Firewallem, je vhodné si pro snadnější identifikaci problému zapnout logování chování Firewallu. Bohužel zapnutí logování je poněkud neintuitivně skryto.

Ve výchozím stavu je jakékoli logování Windows Firewallu vypnuto, pokud tedy řešíte nějaké potíže, musíte si jej zapnout. Když jsem začal zkoumat, kde zjistím jestli mi Firewall nezahazuje pakety, zabloudil jsem do sekce Sledování kde je část Nastavení protokolování, bohužel to je slepá ulička, tam se jen dozvíte jak máte protokolování nastaveno.

 

Jak zapnout logování ve Windows Firewallu

Nastavení protokolování se provádí přímo na úrovni hlavní nabídky Windows Firewallu (viz stromová struktura vlevo). Klepněte sekundárním tlačítkem myši na kořenovou položku ve struktuře, vyberte Vlastnosti, část Protokolování, stiskněte Přizpůsobit a zobrazí se vám hledané nastavení. Zde si můžete zapnout protokolování zahozených paketů, úspěšná spojení a také umístění souboru s protokolem.

Výše uvedené nastavení se týká výchozího nastavení pro profil firewallu pro doménu. V jednotlivých záložkách v nastavení můžete přizpůsobit pro ostatní profily.

 

 

Poznámka: Tento návod samozřejmě funguje také se systémy Windows Server 2016.

1 Response to “Windows 10: Jak zapnout logování ve Windows Firewallu s pokročilým zabezpečením”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: