TES 3 Morrowind Czech: Přehled uživatelů češtiny (6.8.2017)

Od listopadu roku 2016 spatřilo světlo světa nová verze češtiny pro Morrowind, která podporuje nové operační systémy a online distribuční systém Morrowind. Kolik lidí si češtinu nainstalovalo? Jací jsou její uživatelé? Pojďme se podívat na nějaké statistiky.

Úvodní špatné zprávy

Podle našich statistik si nainstalovalo naši češtinu celkem 257 unikátních uživatelů, resp. instalace proběhla na 257 unikátních zařízení. Bohužel to není moc, kdysi si češtinu nainstalovalo cca
12000 uživatelů v přibližném období tří měsíců. Z tohoto pohledu to znamená, že prozatím pro nás čeština pro Morrowind není prioritní projekt, protože zájem o překlad je téměř mizivý.

 

Čísla, statistiky a přehledy

Steam vs Non-Steam

První co mne překvapilo, je poměr mezi uživateli Steam a NonSteam verze hry. Čekal jsem mírně vyšší převahu Steam verze, ale zatím je to naopak. Vysvětlením je, snadnější možnost získat hru zdarma (slevy, součást časopisů Score, apod.).

Produkt Počet
Steam 110
NonSteam 147
Celkem 257

 

 

Verze Windows

Přehled uživatelů Windows je jasný a drží se obecného trendu, tedy minimum uživatelů s Windows Vista a Windows 8. Windows 10 vedou, časem vytlačí zbylé uživatele „sedmiček“.

Instalace češtiny pro Windows XP není možná, jak z důvodu mrtvého systému, tak z technických důvodů, protože některé části instalace máme vytvořené pro .NET Framework 4.6 a nemá smysl pro minoritu downgradovat celý programový kód.

Operační systém Počet
Windows 7 87
Windows 8 17
Windows 10 152
Windows Vista 1

Velikost RAM

Dalším překvapením pro mne byla velikost RAM, zejména slušné množství uživatelů s 8 GB RAM a více. Vypadá to, že Morrowind je hrán na moderních počítačích.

Velikost RAM Počet
4 gb a méně 46
8 gb a méně 48
16 gb a méně 102
32 gb a méně 56

Procesor Intel vs AMD

Intel mezi uživateli kraluje 🙂 Podrobnější statistiky jsem nedělal, protože to v Excelu neumím zpracovat, pokud máte zájem a víte jak na to, napište mi do komentářů k tomuto článku.

Procesor Počet
Intel 203
AMD 51

 

 

Výrobci

Pro zajímavost přikládám také výrobce počítačů uživatelů. Vypadá to, že významná část uživatelů si svoje počítače složila sama (u značky MSI je to problematické, protože vyrábí jak notebooky tak
samostatné základní desky).

Nejvíce mne překvapil uživatel notebooku Apple MacBook Air s Windows 7, to jsem opravdu nečekal 🙂

Značka Počet
MSI 53
Apple 1
HP 23
ASUS 35
LENOVO 32
Acer 20
ATComputers 3
Gigabyte Technology 36
Dell 6
Packard Bell 2
eMachines 1
CLEVO Co. 1
TOSHIBA 1
Samsung 1
OEM 42

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

2 komentáře: „TES 3 Morrowind Czech: Přehled uživatelů češtiny (6.8.2017)

Komentáře nejsou povoleny.