Star Trek Discovery: Některé detaily o postavě Michael Burnham

Nový seriál Star Trek Discovery tu máme už několik měsíců. Na českém internetu mi, ale chybí trošku ucelenější informace o hlavní postavě seriálu Michael Burnham.

Mládí a studium

Michael se narodila na zemi v roce 2226. Jako dítě přišla o své rodiče při útoku klingonů na vědeckou stanici Doctari Alpha. Při útoku klingony byla Michael zabita a byla fyzicky mrtvá tři minuty, Sarek ji však oživil s pomocí splynutí myslí. Díky tomu zůstala část Sarekovy katry v mysli Michaela a oba jsou schopni navzájem komunikovat na velké vzdálenosti.

Michael byla adoptována Sarekem, jejím nevlastním bratrem je tedy Spock. Díky tomu vyrůstala na Vulkánu, byla vychovávána jako ostatní vulkánci, musela tedy potlačovat emoce a řídit se striktně logikou.

V roce 2245 začala studovat na Vulkánské akademii věd kvantovou fyziku, kterou úspěšně dokončila po čtyřech letech jako nejlepší student. Později obdržela medaili Vulkanská vědecká čestná legie.

 

 

Kariéra

Po dokončení studií nastoupila v roce 2249 v roli xenoantropologa na loď federace U.S.S. Shenzhou, kterou vede kapitánka Philippa Georgiou.

V roce 2256 dosáhla hodnosti prvního důstojníka.

 

Herečka

Postavu získala po delším hledání herečka Sonequa Martin-Green. Producenti dlouho hledali někoho kdo ztvární v rozumném kompromisu postavu podle popisu, která má logické uvažování a potlačuje emoce. Problém byl však v tom, že jiní herci ztvárňovali tuto postavu jako příliš roboticky chladnou, nebo příliš emotivní. Až teprve Sonequa se povedlo ztvárnit rozumný kompromis.

 

 

Tento článek je vydán pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0).

Poznámka: Prozatím jsem nevynechal detaily děje odehrávajícího se v prvních epizodách seriálu.

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting