Skype: Tipy a triky pro aplikaci Skype

Jeden z nejpopulárnějších článků na mém blogu je článek o aplikaci Skype: „Skype: Jak upravit nebo smazat již odeslaný text zprávy„. I přesto, že čtenáři mohou nalézt odpovědi na své otázky přímo v článku, pokusím se nejčastější z nich více rozvést v tomto článku a přidat další užitečné tipy.

microsoft-skype

Jak zrušit účet Skype?

Pokud máte více uživatelských účtů Skype a chcete se jednoho z nich zbavit, můžete požádat podporu Skype o zrušení účtu.

Váš účet bude zrušen do 30 dnů a nebude možné jej vyhledat v adresáři Skype. Nicméně uživatelé, kteří měli účet v kontaktech jej stále budou mít mezi kontakty, včetně historie konverzace, ale nebudou moci tento starý účet kontaktovat.

TIP: Pokud máte více účtů a nechcete aby si vaši přátelé stále nepletli vaše staré účty s vaším aktuálním účtem, doporučuji v profilu změnit vaše údaje na jiné, nebo je vymažte (které lze), tím docílíte potřebného efektu bez potřeby žádat o zrušení účtu.

 

Jak vymazat historii konverzace v aplikaci Skype?

Pokud chcete vymazat veškerou historii z aplikace Skype, můžete k tomu použít následující volbu: Nástroje -> Nastavení -> Soukromí -> Smazat historii.

TIP: Vymazáním historie v aplikaci Skype docílíte jen smazání dat z vašeho počítače. Historie konverzace uchovaná v počítači protistrany nebude dotčena.

 

 

Nepřichází mi zprávy od jiného uživatele aplikace, přestože vím že zprávu odeslal

  1. Ověřte si, že obě strany používají nejnovější verzi aplikace Skype. Příliš rozdílné verze aplikace mohou používat rozdílné verze Skype protokolu a může nastat problém s přenosem zpráv mezi oběma stranami.
  2. Zkuste se z aplikace Skype odhlásit, restartovat počítač a opět aplikaci spustit a znovu se přihlásit do aplikace. Je nutné provést skutečné odhlášení z aplikace s pomocí volby Skype -> Odhlásit se.
  3. Zkuste aplikaci odinstalovat, restartovat počítač a opět aplikaci nainstalovat do počítače.
  4. Poslední možností je vymazání všech dat a konfiguračních informací aplikace Skype z vašeho uživatelského profilu. Složka s daty aplikace Skype se nachází v systémech Windows Vista, nebo vyšší na této cestě: %USERPROFILE%\Ap­pData\Roaming\Sky­pe\. Před provedením této operace je vhodné se z aplikace odhlásit a aplikaci vypnout. Po vymazání dat aplikace, aplikaci znovu spusťte a přihlašte se. Kontakty se vám načtou ihned a časem se vám načte zpět i historie konverzací s jednotlivými uživateli. Historie konverzace se načte do takové úrovně, jakou historii má uložená protistrana.

 

Chcete vědět víc informací o Skype? Možná se vám hodí článek Vše co jste chtěli vědět o Skype a báli se zeptat (aktualizováno), obsahuje odkazy na většinu článků o Skype na mém blogu.

 

Chci upravit text zprávy, ale volba Upravit zprávu není k dispozici

Volba pro úpravu již odeslané zprávy je k dispozici pouze po omezenou dobu. Po uplynutí této doby nelze zprávu změnit.

 

Chci smazat zprávu, ale volba Smazat zprávu není k dispozici

Volba pro úpravu již odeslané zprávy je k dispozici pouze po omezenou dobu. Po uplynutí této doby nelze zprávu změnit.

 

 

Odkazy

0 Responses to “Skype: Tipy a triky pro aplikaci Skype”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: