Nástupce netbooku HP Mininote 2133 – HP 2140

Tak už je to tady a za mého krasavce HP Mininote 2133 (další info o HP Mini-note 2133) přišel nový, lepší a výkonnější nástupce – HP 2140.

Z informací které jsem pobral je zjevné, že konstrukčně se jedná o naprosto tentýž model jako je můj HP 2133. Rozdíly jsou jen ve větším těle s větší obrazovkou o úhlopříčce 10,1″, platformě (procesoru) Intel Atom N270 s mnohem lépe řešeným chlazením, větším pevným diskem a miniaturní baterkou.

 

Předběžné hodnocení

Klady tohoto řešení jsou zejména v tom že nový notebook HP 2140 bude mít podstatně větší výkon než předchůdce 2133. Je pravdou že notebook se s Windows Vista občas díky procesoru „zadýchával“, ale nebylo to tak dramatické (videa byla plynulá).

 

 

Co však vidím jako problém je nízké rozlišení displeje a také výdrž baterie. Mám model s velkou baterií která vyčuhuje z těla notebooku a výdrž notebooku je cca 3–4 hodiny (nikdy jsem neměřil, notebook mívám v naprosté většině případů v elektřině). Pokud tedy výrobce uvádí že výdrž je „teď“ 3 hodiny tak když bude dosahovat v praxi přes
2 hodiny tak asi bude moci majitel mluvit o stěstí. Navíc by mě překvapilo kdyby byl Intel Atom skutečně úspornější než procesor VIA C7.

Velkou vadou toho vše je v tom že tyto (ne)výhody „platíte Intelu“ za jeho lepší procesor. Osobně by mě pak zajímalo jak velký výkonnostní rozdíl bude mezi původním řešení VIA C7-M a současným Intel Atom.

 

Odkazy

 

michal zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting