Microsoftu unikla čeština pro Windows Vista (mini verze) (aktualizováno)

Ani neuběhlo pár dní a čeština je už venku. Samozřejmě nevydal ji Microsoft (oficiální prodej české verze je v březnu) ale nějaká ilegální skupinka. Čeština vyšla pouze ve formě jazykového balíčku (language pack) a je určena pouze pro platformu x86. Balíček je v klasickém formátu CAB má velikost přibližně 150 MB. Do Windows Vista se čeština integruje ve formě doplňkového jazykového modulu. 

Systémové požadavky:

 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Ultimate

NENÍ URČENO PRO:

 • Windows Vista Starter
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium

 

Pokud jste zvědaví a Windows Vista již máte, ale angličtina vám moc nevoní, můžete si stáhnout tento soubor z následujících odkazů (je to dvoudílný archiv RAR).

 

Odkaz na jazykový balíček pro Windows Vista Business a Windows Vista Ultimate x86

 • sample-movie-cs-x86.part1.rar (52 MB)
 • sample-movie-cs-x86.part2.rar (52 MB)
 • sample-movie-cs-x86.part3.rar (47 MB)

Celková velikost souboru microsoft-windows-vista-langpack-x86-cs-cz.cab je 150 MB.

heslo: 8ea8–61e62d6d4915

Instalace se provede v panelu nástrojů, výběrem jiného jazyka pro dialogy a volbou instalace jiného jazyka.

Výsledek vypadá takto

 

Aktualizace 13.6.2007

Neplatné odkazy a heslo byly nahrazeny novými.

Aktualizace 4.10.2007

Neplatné odkazy a heslo byly nahrazeny novými.

Poznámka k dotazům v diskuzi: pokud chcete pomoci s vaším problémem prosím o uvedení všech informací abychom se vyhnuli duplicitním příspěvkům. tzn než uveřejníte svůj příspěvek uveďte informaci jaké windows vista přesně používáte (tzn. windows vista home premium, nebo windows vista business).

Aktualizace 1.1.2010

Komentáře byly uzavřeny. Odkazy ke stažení byly zrušeny.

 

michal zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

160 komentářů: „Microsoftu unikla čeština pro Windows Vista (mini verze) (aktualizováno)

 • 22. 6. 2009 (16:38)
  Trvalý odkaz

  nehlísí to vubec nic prostě když chi zobrazit informace o systemu nebo zvolit nákou jinou tapetu taktak ta tabulka se nezobrazí a ted sem tu češtinu odstranil dal do puvodního jazyka co tam byl to jde dobře

 • 22. 6. 2009 (16:33)
  Trvalý odkaz

  @Dj.Tommy

  a vůbec nic to nehlásí? nebo ta volba není dostupná? a kontrolu disku jste neprovedl proč? ta instalace jazykového balíčku se provedla korektně až do konce bez chyb?

 • 22. 6. 2009 (16:17)
  Trvalý odkaz

  Mám to nainstalovaný v noteboku a restart jsem dával a přd tím když sem to měl v originálním německem jazyce tak mito nedělalo a notebok používám doma a kontrolu disku jsem neprováděl a tu provedu jak

 • 22. 6. 2009 (15:48)
  Trvalý odkaz

  @Dj.Tommy

  a dál? restart počítače, a případně kontrolu disku jste zkoušel? samotná instalace jazykového balíčku nemá vliv na nějaké nezobrazování některých dialogů ve windows. předtím vám to fungovalo a teď to nejde? počítač používáte doma nebo v práci?

 • 22. 6. 2009 (15:23)
  Trvalý odkaz

  Zdravím mám Windows Vista Business a když sem si stáhnul tu češti a nainstaloval takvše bylo v pořádkuale aš nato žemi nešlo třeba otevřít informace o systemu nebo sem si nemohl změnit jinou tapetu nic mito nenapsalo prostě to nešlo otevřít

 • 11. 6. 2009 (10:53)
  Trvalý odkaz

  @dáša nejblíž znám jen prahu. a to si nejsem jist jestli by měl na vás čas a jestli by vás vůbec vzal (dělá jen pro firmy a nikoli domácí uživatele).

  tak zkuste reklamovat to že to je anglicky. u vás jedině kdo vám může přeinstalovat systém v jiném jazyce bych řekl, že bude schopna firma autocont. vybavení a odborné znalosti by na to mít měli.

 • 11. 6. 2009 (08:16)
  Trvalý odkaz

  Zájem bych určitě měla, ale bohužel jsem z druhé strany republiky, jsem od Plzně 🙁 a v nejbližších dnech cestu do Brna neplánuji. Náhodou o někom z Plzně kdo by to dělal nevíte?

 • 9. 6. 2009 (10:01)
  Trvalý odkaz

  @dáša jak jsem již psal ano ale za poplatek 2500 Kč. oni vám musí nahrát znova tovární image. a zadarmo to dělat nebudou. odkud jste? pokud máte možnost přijet do Brna mohu vám to předělat do češtiny. pokud by jste o to měla zájem „kontaktujte mě“:http://www.lightninggroup.org/cs/kontakt/ (nejlépe mobilem).

 • 9. 6. 2009 (05:24)
  Trvalý odkaz

  Já bych to tam také nekoupila. Včera mi jeden známý radil, ať to zkusím na ACERU na nějaké hot lince, že prý oni by mohli vyměnit anglickou verzi za českou, myslíte si, že je to možné????

 • 8. 6. 2009 (16:18)
  Trvalý odkaz

  @Dáša no tak tam je nákup elektronicky „nejlepší“.

  **v tom případě jsou moje rady mimo protože vás se týká obchodní zákoník místo občanského**. ale zkusit to s tou reklamací jazyka můžete. ale bude to slovo proti slovu (když se na reklamačním blbě vyspí).

 • 8. 6. 2009 (15:15)
  Trvalý odkaz

  Notebook kupovala tchyně v Makru 🙁

 • 8. 6. 2009 (12:09)
  Trvalý odkaz

  @dáša pokud to běží od bodu tři tak vám to neumožní vybrat si nějaký jazyk.

  ano je možné že notebook někdo vrátil třeba cizinec že nebyl spokojen s notebookem a v obchodě to zapoměli překontrolovat. nebo normální zákazník si toho nevšiml a vrátil to a vy jste dostali „černého petra“.

  kde jste to koupili?

 • 8. 6. 2009 (11:10)
  Trvalý odkaz

  syn je na týden mimo republiku, hned jak se vrátí zítra, tak mu to dám přečíst, ale mám dojem, že mu to běželo od bodu 3, že měl jen výběr ze tří jazyků, ale to odhaduji, počkám až se vrátí a uvidím. Pokud mu to šlo od bodu 3. znamená to, že už to někdo spouštěl před ním? třeba v obchodě?

 • 4. 6. 2009 (08:07)
  Trvalý odkaz

  @Dáša

  no otázkou je jak ten dialog vypadal a co mu to nabízelo. jestli po spuštění byla hned ve 2-3 dialogu licence k windows tak šlo o dialog windows welcome a to již byly windows nainstalovány anglicky.

  pokud by spustil ten notebook opravdu poprvé tak:

  1) nejprve mu to nabídne jazyk dialogu – je tam asi 20 jazyků, Všude budou jedině loga ACER, primárně bude jazyk anglicky.
  2) tady se již bude ptát česky pokud vybere češtinu, bude mít výběr jazyka operačního systému (jen tři jazyky). po výběru jazyka OS notebook asi 10-20 minut pracuje.
  3) pak se spustí již uvítací dialog OS ve vybraném jazyce, kde si může vybrat jazyk klávesnice a možná ještě v jakém státě je. určí název počítače a odsouhlasí licenční smlouvu. jenom v tomto dialogu si může odsouhlasit licenční smlouvu k Windows (je to také jediná licenční smlouva během celé instalace notebooku). pak notebook pracuje cca 30-40 minut včetně toho, že se instalují přímo ve Windows samy programy. po několika restartech (2 až 3) je instalace dokončena.

  je důležité rozlišovat zda bylo tolik dialogů kolik uvádím nebo zda vašemu synovi instalace běžela až od bodu 3.

  všechny tři dialogy včetně výběru jazykové verze OS se zobrazují jen při prvním spuštění. poté se již nikdy nezobrazují a po spuštění notebooku běží instalace jen od bodu 3 (v případě nové přeinstalace notebooku). znovu si tedy ověřte jak skutečně proces instalace notebooku probíhal. dejte to přečíst synovi.

 • 4. 6. 2009 (05:28)
  Trvalý odkaz

  Děkuji za odpověď. Včera jsem se ptala co bylo jako první, když spustil PC, říkal, že dal všude češtinu. Tak si myslím, že ji někde nedal, protože je to v angličtině, i když je tedy fatk, že ve změně jazyka a tam všude je nastavená čeština. Je to jeho hloupost, nedokáži říci co udělal, chtátal. Takže bude mít win v angličtině. Ještě jednou moc děkuji za osvětlení.

 • 3. 6. 2009 (11:34)
  Trvalý odkaz

  @Dáša

  dobrý den, děkuji že čtete příspěvky. ve vašem případě je problém přímo v notebooku.

  acer dodává počítače standardně v takové konfiguraci že při prvním spuštění si jazyk vyberete sama a to konkrétně mezi angličtinou/češtinou/slovenštinou. teprve po této volbě se ostatní jazyky smažou a systém se nainstaluje ve vybraném jazyce.

  pokud se tedy notebook po prvním spuštění vůbec neptal na jazyk tak notebook již někdo používal. pokud se na jazyk ptal je to chyba vašeho syna že si nedal pozor co dělá a pak ho to bude stát cca 2500 kč pro obnovu továrního image od výrobce – znovu si bude moci vybrat češtinu. v posledním případě je také levnější volba – vzít jakékoli instalační DVD s Windows Vista (originální a neupravované přímo od MS) a nainstalovat celý systém ručně. V tomto případě můžete použít jakékoli instalační DVD s Windows Vista s jakýmkoli jazykem, který budete chtít (česky, slovensky, německy – prostě co chcete). nevýhodou je že přijdete o všechny programy který ACER běžně k notebookům dodává.

  V případě že notebook vám nenabídl volbu jazyka doporučuji se obrátit na prodejce že vám dodal notebook se špatnou jazykovou variantou (již použitý). Požadujte výměnu za jiný kus a nejlépe si jej nechte předvést na prodejně (sami si jej tam nainstalujte) abyste se nemuseli vracet. Pokud vás přímo neupozornili na fakt že notebook je jen anglicky tak je to rozpor s kupní smlouvou a máte také nárok na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz.

  Pokud byste měla nějaké další potíže mohu vám pomoci nebo poradit mail nebo telefon najdete v kontaktech (jedná se o placené služby).

 • 3. 6. 2009 (10:03)
  Trvalý odkaz

  dobrý den, četla jsem všechny příspěvky, takže vím, že češtna do Win vista home premium odtud nejde stáhnout. Chci se jen zeptat, zda je nějaká jiná možnost jak ji tam dostat? Moc těmhle věcím nerozumím, syn dostal notebook ACER ASPIRE AS5535-62G25MN od tchyně s vistou, jenže anglicky. Vůbec nevím co s tím. Děkuji i za sebemenší radu.

 • 17. 5. 2009 (03:17)
  Trvalý odkaz

  @Kamo

  a jsi si jistý že opravdu máš windows vista business? počítač používáš doma nebo i v práci?

 • 16. 5. 2009 (09:53)
  Trvalý odkaz

  Zdravím mám vistu business italskou a nemam tam tu možnost install/uninstall languages.. nevíte někdo co s tím?

 • 11. 2. 2009 (10:12)
  Trvalý odkaz

  fortuna

  speciálně kvůli tobě jsem přeupravil článek aby jsi lépe viděl. přečti si znovu úvodní odstavec.

  takže odpověď na tvou otázku je: ne nebude to fungovat!

 • 11. 2. 2009 (07:52)
  Trvalý odkaz

  ahoj mam (windows vista home premium)acer aspire 5715z Bude mi tato cestina fungovat diky za odpoved

 • 29. 12. 2008 (15:49)
  Trvalý odkaz

  nemas nahodou slovencinu na vistu ultimate 32 bit alebo nevies nejaky link?,,mam anglicku verziu

 • 25. 10. 2008 (20:30)
  Trvalý odkaz

  Martin
  můžeš to tam i zkopírovat přes CTRL+C, CTRL+V, ale naprostá většina z vás si nevšimne toho že heslo je pak o jeden znak delší (když to heslo označíš tak tam „vlítne“ mezera navíc) – proto to pak nikomu nefunguje a myslí si že heslo je špatně.

 • 24. 10. 2008 (14:22)
  Trvalý odkaz

  už to jede..fkt se to musí vložit ručně!!!..lol ..nechapu proč..ale dík..tohle mi moc pomohlo :):):);)

 • 24. 10. 2008 (14:19)
  Trvalý odkaz

  Heslo nefunguje..ať to tam vkládám tak nebo tak…akorád sem strávil hodinu na limit.stahování přes rapid :/

 • 3. 10. 2008 (10:25)
  Trvalý odkaz

  badMAN, Bohy_CZ

  pokud jdou ty soubory stáhnout tak heslo se samo od sebe nemůže změnit. buď je to celé špatně stažené a soubory jsou tím pádem poškozené, nebo heslo píšete špatně.
  heslo je zapotřebí napsat ručně. pokud jej vkládáte ze schránky windows musíte si dávat pozor na to aby tam nebyl žádný znak navíc (viz předchozí diskuze).

 • 2. 10. 2008 (22:10)
  Trvalý odkaz

  jj heslo nefunguje 🙁

 • 17. 9. 2008 (17:25)
  Trvalý odkaz

  Lala

  podle mě je stejně tak dostupná i angličtina v českých windows vista ultimate. stačí hledat dotyčný jazykový balíček ve windows update a pak přepnout jazyk UI.

 • 17. 9. 2008 (11:49)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, mam trochu jiny problem. Mam Windows Vista Ultimate 32.bit CZ a potreboval bych tam dat anglictinu, ale nepodarilo se mi ji nikde sehnat. Nevedel by nekdo, nejakej odkaz na Ang. pro Windows Vista Ultimate? dekuji moc.

 • 15. 8. 2008 (20:59)
  Trvalý odkaz

  jj, sem si to myslel, ale zkusil jsem to. Preci jen jsou ty komentare dva mesice stary, tak jsem doufal, ze se za tu dobu neco zmenilo. Ale jinak moc dekuji.

 • 15. 8. 2008 (20:35)
  Trvalý odkaz

  zup.zup

  no tak to ti nemohu pomoci. viz text v článku: Do Windows Vista se čeština integruje ve formě doplňkového jazykového modulu, který je samozřejmě dostupný pouze pro Windows Vista Business a Windows Vista Ultimate.

 • 15. 8. 2008 (19:57)
  Trvalý odkaz

  Presneji se jedna o home premium.

 • 13. 8. 2008 (23:11)
  Trvalý odkaz

  zup.zup

  a JAKÉ windows vista máte? je jich 5 verzí.

  upozornění pro ostatní do budoucna.
  pokud chcete pomoci s vaším problémem prosím o uvedení všech informací abychom se vyhnuli duplicitním příspěvkům. tzn než uveřejníte svůj příspěvek uveďte informaci jaké windows vista přesně používáte (tzn. windows vista home premium, nebo windows vista business).

 • 13. 8. 2008 (22:23)
  Trvalý odkaz

  Precetl jsem si vsechny komentare, ale preci jen se zeptam. Potrebuji to polopaticky vysvetliti. Ziji ve svycarsku a koupil jsem si zde pocitac i laptop zn acer s win vista. Chtel bych do nich nacpat cestinu, zde nabizeji jen nemcinu, italstinu a franinu. Prosim je moznost nebo nemam sanci. Jestli nejaka ta moznost je, tak moc prosim o radu, kde ji mam hledat a jak postupovat. dekuji mockrat.

 • 30. 7. 2008 (06:26)
  Trvalý odkaz

  Lukas

  a jakou verzi windows máš konkrétně? tzn i jaký SP?

 • 22. 7. 2008 (12:35)
  Trvalý odkaz

  Tuto češtinu si normalne stahnu otevru adresar obsah skopiruju do slozky do do ovladacich panelu otevru si okno pro instalaci jazyku dam hledat dam tam spozku ve ktere mam tu čestinu dam otevrit a ukaze se mi tam ze jazyk nebyl nalezen co stim

 • 16. 7. 2008 (22:02)
  Trvalý odkaz

  vikiweby

  ale jde kopírovat bez problémů, je jen potřeba se ujistit při označování že neoznačíte i mezeru (pak se ta mezera vloží do archiveru a to už je pak jiné heslo).

 • 16. 7. 2008 (11:51)
  Trvalý odkaz

  pozor to heslo nelze kopirovat musi te ho pak rucne prepsat

 • 26. 6. 2008 (09:30)
  Trvalý odkaz

  nezlobte se ale asi se nesnažíte číst důkladně. v této diskuzi a v článku nahoře je všude psáno že změnit jazyk jde jen ve windows vista business a windows vista ultimate. taktéž jsem vám psal že pokud jste zakoupila notebook od společnosti HP tak VŽDY máte při instalaci počítače na výběr zda chcete mít Windows česky nebo anglicky.
  pokud budete odpovídat na moje otázky tak dojdeme ke kýženému cíli – pomůžu vám vyřešit váš problém. pokud budete moje otázky ignorovat tak se zkuste zeptat na jiném fóru protože tu zřejmě ztrácím čas (asi nechcete pomoci)…

  moje otázky – prosím odpovězte na všechny (klidně i mailem pokud se vám to nechce publikovat tady veřejně – využijte mail co jsem vám již na váš email psal)

  1) kdy jste počítač koupila
  2) co to je za počítač – psala jste že hp pavilion – takže na tuto otázku není třeba odpovídat pokud je správně
  3) kde jste počítač koupila
  4) při spuštění počítače se vás windows neptaly na výběr jazyka? počítače HP se vždy ptají a máte možnost vybrat si ze dvou jazyků

 • 26. 6. 2008 (09:20)
  Trvalý odkaz

  zakoupila jsem v Praze počítač a ma visty home premium a nema to cestinu a tak jsem se dopatrala ze muzu stahnou cestinu na vistu home premium tak se obracim na vas jestli to je mozne stim to balickem pocestit nebo koupit novy operacni system ktery ma cestinu

 • 26. 6. 2008 (08:59)
  Trvalý odkaz

  no pokud řešíte jen počeštění windows tak ne. ale pokud máte zakoupený ten počítač v čr tak při instalaci je možné si vybrat češtinu nebo anličtinu u jakéhokoli počítače či notebooku od firmy hp. proto se právě ptám na to co vlastně řešíte?

 • 26. 6. 2008 (08:58)
  Trvalý odkaz

  mužu se ješte zeptat? šel by ten baliček co jsem si stáhla na webu na windows vista home premium ?

 • 26. 6. 2008 (08:48)
  Trvalý odkaz

  černém mostě? to je v praze? a jaký obchod? a problém je tedy se zprovozněním počítače (zprovoznění windows) nebo v reinstalaci windows? jestli je to možné zkuste to popsat co nejvíc v čem máte vlastně problém a jak jste jej zatím zkoušela řešit.

 • 26. 6. 2008 (08:39)
  Trvalý odkaz

  ano koupili jsme ho na černém mostě je to HP

 • 26. 6. 2008 (08:37)
  Trvalý odkaz

  ten počítač jste koupila v obchodě? v české republice? a je to tedy počítač hp?

 • 26. 6. 2008 (08:25)
  Trvalý odkaz

  polepším se řekli nám ,že si máme zálohovat všechny sistémy to jsme udělali a zálohovali jsme je na cd a pak ,že máme instalovat vistu v češtině prý si jí můžeme stáhnout na zadní straně počítače je identifikační číslo od visty ale tý v angličtině a já nevím spíše neumím nainstalovat tu novou a hlavně kde si jí můžu stáhnout vím ,že to není moc legální ale já ten počítač mám jen pro vlastní potřebu nikde nic nebudu stahovat spíš na hry skipa a icq a televizi

 • 26. 6. 2008 (08:16)
  Trvalý odkaz

  Odehnal / Sylvie

  no tak jasně ale mluvíte vy ne?

  a s počítačem je teda ale co? jakože s čím máte problém? a uberte pro příště vykřičníky, nevypadá to hezky 😉

 • 26. 6. 2008 (07:57)
  Trvalý odkaz

  díky moc ,že se věnujete mému problému! uvedla jsem manžela jméno nějak mi to nedošlo je tam nainstalovaná vista“ windows vista Home premium OEMAct HP a počítač je HP Pavilion

 • 26. 6. 2008 (07:40)
  Trvalý odkaz

  Odehnal / Sylvie

  Ok, odemne jste si stáhla jedině jazykový balíček (language pack), samotné Windows u mě nikde nenajdete (na stránkách).
  pokud jste si koupila počítač a potřebujete ho teď přeinstalovat tak jsem schopen vám poradit já jsem totiž počítače prodával a teď přímo řeším reinstalace apod. potřebuji vědět jakou značku počítače jste si koupila a jak to je s těma windows (jestli jsem něco nepochopil špatně).

  P.S.: pokud jste ženská proč máte nick jako chlap?

Komentáře nejsou povoleny.