Microsoft OneNote je k dispozici zdarma

 

Microsoft poskytl zdarma ke stažení nástroj pro vytváření a organizaci poznámek Microsoft Office OneNote 2013. Až doposud byl tento program placenou součástí balíku Microsoft Office. Nyní si jej můžete stáhnout zdarma v češtině. I když má tato verze oproti placené verzi pár omezení, pro běžného uživatele to nepředstavuje žádný problém. 

microsoft-office-onenote-logo

Pokud jste záviděli majitelům počítačů Apple, pro které Microsoft oznámil uvolnění bezplatné verze produktu OneNote už před týdnem, můžete se nyní radovat také.

Zdarma dostupná verze OneNote pro Microsoft Windows je plnohodnotným nástrojem, který postrádá jen pár funkcí, jež zamrzí spíše firemní uživatele.

Omezení Microsoft OneNote zdarma

OneNote nabízený zdarma, není identickou verzí komerční verze aplikace OneNote, která je součástí balíku Office. Verze zdarma neobsahuje následující funkce:

  • integrace s Microsoft Outlook,
  • podpora Share Point,
  • historie (revize změn).

 

 

Stažení a instalace

Zdarma dostupný OneNote stáhnete na webu, v podobě online instalátoru. Ten pak už stačí jen spustit a vše ostatní se nainstaluje samo. Po dokončení instalace je vyžadováno přihlášení účtem Microsoft. Tím rovněž získáte výhodu synchronizace skrze OneDrive.

Po přihlášení už můžete začít OneNote naplno využívat.

Pokud se podíváte na informace o aktivaci, zjistíte, že OneNote je vedený jako aktivovaný produkt, aniž byste museli zadávat jakékoli licenční číslo.

 

 

Odkazy