Microsoft 365: Power Automate a práce s datem a časem

V posledních týdnech si více hraju s Power Automate. Musím říct, že po čase, až se mi povedlo vymyslet user case pro tuto službu, začínám jí přicházet na chuť. Největší potíže, které jsem však řešil, byly ohledně práce s datumem a časem. S časem jsem měl dokonce potíže nejvíce.

Jaké jsem mohl mít problémy? Datum je v pohodě, ten řešíte jen třeba u názvů souborů, nebo v emailech a to je drobnost, pokud třeba píšete skripty v PowerShellu.

Problém je hlavně s časem.

Ve výchozím stavu je čas definován jako UTC. Musíte tedy změnit čas na zónu „Střední Evropa“. Následně pak zjistíte, že čas je definován ve 12h systému. Musíte tedy změnit na 24h systém času.

Samozřejmě, pokud chcete uvést datum a čas dle našich zvyklostí, tedy ve formátu den. měsíc. rok, hodiny:minuty:sekundy, musíte si pohrát ještě s formátem zápisu data.

A nejprve musíte zjistit, jaký je vůbec ten čas a datum, samozřejmě 🙂

 

 

Funkce utcNow()

S pomocí funkce utcNow() získáte aktuální datum a čas. Již zde můžete definovat formát data a času, ale problém je v tom, že čas je pouze v UTC.

Proto nemá moc smysl se na tuto funkci soustředit, kromě toho že ji použijete jako zdroj dat.

 

 

convertTimeZone()

Jedná se o funkci konverze data a času do požadované cílového časového pásma.

Jako zdroj dat můžete použít například funkci utcNow(), případně jiný zdroj data a času, například datum a čas vzniku záznamu v seznamu v SharePoint Online.

Nejtypičtější užití funkcí convertTimeZone() a utcNow() je následující:

convertTimeZone(utcNow(),'UTC','Central Europe Standard Time','dd.MM.yyyy HH:mm:ss')

 

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

Nechte vzkaz