Microsoft 365: Microsoft blokuje zapnutí příchozích Exchange Connectorů (Inbound connector) pro nové tenanty vzniklé v roce 2023

Pokud jste si založili tenant v roce 2023, nejspíš jste se setkali se zvláštní chybou, že založený příchozí Exchange konektor (Exchange Inbound Connector) není možné zapnout. Ne, chyba není na vaší straně. 🙂

Pokud máte nový tenant (od roku 2023) nepůjde vám aktivovat vytvořený příchozí Exchange konektor (Exchange Inbound Connector).

Microsoft zavedl toto pravidlo pro konektory u tenantů vytvořených v roce 2023. Konektory vytvoříte jakékoli, ale konektory typu OnPremise -> Exchange Online budou ve výchozím stavu vytvořeny jen jako zakázané. Text oznámení v průvodci vytvoření konektoru:

“Inbound connector for this service offering is created in a disabled state. Contact Support to enable it.”

 

 

Pokud se pokusíte aktivovat již vytvořený konektor, obdržíte následující chybovou hlášku:

Failed to update the connector
Error: Error executing request. For this service offering, you can’t enable an inbound connector. Please contact Support to enable it.

 

A jaké je řešení tohoto problému? Stačí si založit požadavek s žádostí o podporu (support ticket), tam uvedete chybovou hlášku, včetně podrobností k vašemu tenantu a zdůvodnění proč tento typ konektoru potřebujete a Microsoft vám daný konektor aktivuje.

 

 

Microsoft toto opatření zavedl z důvodu ochrany zákazníků, kvůli zneužívání těchto scénářů a tedy kvůli jejich ochraně. Více podrobností k tématu nemám, nevím tedy podrobnosti k těmto důvodům. Microsoft zatím k této změně nevydal žádné vyjádření.

Jedna z možností je, že se objevily případy, které zneužily dané konektory pro šíření spamu, nebo vkládání škodlivého obsahu do emailů. Nicméně to je pouhá spekulace.

 

Odkazy

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

Nechte vzkaz