Microsoft 365: Authentikátory třetích stran vs Microsoft Authenticator

Pokud používáte nějaké služby, které vyžadují vícefaktorovou autentizaci, používáte k nim autentikátor. Například k přístupu do svého účtu v bance. Nebo také k účtu Microsoft ve službě Microsoft 365. Microsoft má pro tyto účely vlastní aplikaci Microsoft Authenticator. Můžete ale použít jinou aplikaci?

Pokud používáte služby Microsoftu, je vhodné si zabezpečit přístup k účtu Microsoft vícefaktorovou autentizaci. K tomu můžete používat metodu ověření skrze autentizační aplikaci. Microsoft má pro tyto účely vlastní aplikaci Microsoft Authenticator. Můžete ale použít jinou aplikaci, třeba Google Authenticator?

Na první pohled obě aplikace, Microsoft Authenticator a Google Authenticator slouží ke stejnému účelu a poskytují shodnou funkcionalitu. Každá ze společností samozřejmě některé detaily může uchopit jinak z důvodu vlastního pohledu na uživatelskou zkušenost a pohledu na bezpečnost.

 

 

Rozdíly mezi Microsoft Authenticator a Google Authenticator

Vzhledem k popularitě společnosti Google se s jejich službami setkalo mnoho uživatelů a samozřejmě velké množství z nich používá Gmail. A snad většina z nich používá i dvou faktorové ověření, čímž používají aplikaci Google Authenticator. A protože někteří uživatelé rádi omezí počet aplikací v telefonu, což samozřejmě chápu, dostal jsem občas otázku, zda je možné použít Google Authenticator.

Jaké jsou tedy rozdíly mezi aplikacemi?

  • Microsoft Authenticator podporuje jeden účet na více zařízeních, zatímco Google Authenticator nikoli.
  • Microsoft Authenticator má funkci, která vám umožní skrýt ověřovací kódy, což je užitečné pro ochranu vašich účtů.
  • Microsoft Authenticator má funkci, která vám nabízí funkci zálohování, která je nezbytná pro případ ztráty nebo odcizení zařízení.
  • Použití Google Authenticator není možné, pokud jsou na tenantu nasazena pravidla Conditional Access.

 

 

Další autentikátory třetích stran

Neměl jsem zatím důvod je zkoumat.

 

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting

Nechte vzkaz