Jak řešit problém s instalací v podobě Windows Installer MSI balíčků?

Pokud narazíte na problémy s instalací nějakého programu či hry, která se instaluje s pomocí služby Windows Installer (a je tedy v podobě MSI balíčku) můžete použít jako poslední záchranu následující postup.

V případě, že máte instalaci v podobě instalačního balíčku MSI a nelze s nimi provést následující činnosti:
– Odebrat
– Opravit
– Nainstalovat (upgrade)

Může vám teoreticky pomoci následující doporučení.

Zejména v prvních dvou případech, kdy již máte produkt nainstalován, ale nejde jej odebrat ani opravit je vaší jedinou volbou použití nástroje Windows Installer CleanUp Utility. Tímto nástrojem odeberete záznamy o instalovaném produktu ve Windows a máte pak možnost jej znovu nainstalovat a korektně odebrat.

Pokud vám nepomůže odebrání instalačního balíčku s pomocí nástroje Windows Installer CleanUp Utility, jediná další možnost je projít registry a smazat jakékoli nalezené záznamy o instalovaném produktu.

V posledním případě, kdy vám nejde program nainstalovat záleží hodně na tom z jakého důvodu instalace neproběhne do konce. Pokud je to z důvodu upgrade předchozího produktu, je rozhodující zda instalační balíček MSI vůbec podporuje upgrade přes původní instalaci. Některé instalace totiž vyžadují při upgrade odebrání předchozí starší verze cílového produktu.

###Odkazy
„Windows Installer CleanUp Utility (MS KB 290301)“:http://support.microsoft.com/kb/290301/en-us

0 Responses to “Jak řešit problém s instalací v podobě Windows Installer MSI balíčků?”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: