Historický vývoj mých webových stránek

Věděli jste, že svoje první stránky jsem měl už v roce 2003? 🙂 Pro pobavení a z nostalgie vám ukážu jak se vyvíjely moje stránky. 🙂

 

První stránky (HTML)

První stránky jsem měl v roce 2003. Jednalo se o statický HTML web, konkrétně jsem ho měl napsaný v XHTML a používal jsem také CSS.

Hosting webu byl na hostingu zdarma, na adrese http://lightninggroup.wz.cz/.

Měl jsem českou i anglickou verzi webu. Příprava jednoho článku mi tehdy trvala přibližně 2-3 hodiny.

září 2003

http://web.archive.org/…wz.cz/czech/

červen 2005

http://web.archive.org/…wz.cz/czech/

 

Druhé stránky (redakční systém united nuke)

Protože psaní kódu ručně už mne časem unavovalo a chtěl jsem se věnovat především obsahu, rozhodl jsem se pro nějaký redakční systém. Po nějaké době rozhodování jsem si vybral redakční systém United Nuke, což je česká varianta PHP Nuke.

Web mi tedy běžel stále na stejném hostingu na adrese http://lightninggroup.wz.cz/, ale už byl dynamický, používal databázi a byl založený na PHP.

červen 2006

http://web.archive.org/…p.org/unuke/

 

Třetí stránky (redakční systém WordPress)

Po nějaké době, jsem soudil, že mi United Nuke úplně nevyhovuje, i když má spousty skvělých možností, připadal mi těžkopádný a přebujelý. V té době se jednalo spíš o redakční systém pro větší komunity. Já chtěl něco lehčího, pro blog, ale chtěl jsem si jej případně modifikovat pro vlastní potřeby.

Taky jsem již měl větší potřeby, takže jsem začal provozovat svůj web na hostingu placeném a na vlastní doméně. Bylo to i z toho důvodu, že Wodpress nebyl doporučován pro běh na wz.cz, který měl příliš mnoho omezení pro potřeby WordPressu.

Adresa mého blogu byla tehdy http://lightninggroup.org/blogs/michal/

Nějakou dobu jsem udržoval starý redakční systém United Nuke, ale časem jsem vyhodnotil, že WordPress je mnohem lepší volba. Proto jsem pak provedl reorganizaci a přesunul blog na michalzobec.cz a web s překlady lightninggroup.org přemigroval také na wordpress.

leden 2007

http://web.archive.org/…logs/michal/

říjen 2008

Někdy v říjnu 2008 jsem provedl přestěhování na samostatnou doménu michalzobec.cz

http://web.archive.org/web/20081007003649/https://www.michalzobec.cz/

 

 

Současnost

můj blog v současnosti www.michalzobec.cz

 

Odkazy

Michal Zobec

Michal Zobec Senior IT Consultant, Project Manager ZOBEC Consulting