Windows 10: Automatické aktualizace Microsoft Defender při zakázaných automatických aktualizacích Windows

Pokud máte z nějakého důvodu vypnuty automatické aktualizace a systém Windows aktualizujete manuálně, mohli jste si všimnout, že Microsoft Defender si sám nestahuje nové definice, protože je získává skrze službu Windows Update/Microsoft Update. Pokud máte tedy zakázány automatické aktualizace Windows Update/Microsoft Update, máte neaktualizovaný antivir.

Bezpečnost

Pokud máte z nějakého důvodu vypnuty automatické aktualizace a systém Windows aktualizujete manuálně, mohli jste si všimnout, že Microsoft Defender si sám nestahuje nové definice, protože je získává skrze službu Windows Update/Microsoft Update. Pokud máte tedy zakázány automatické aktualizace Windows Update/Microsoft Update, máte neaktualizovaný antivir. To asi není věc, kterou byste chtěli mít. Z dlouhodobého hlediska se jedná o vysoké riziko neodhalené úspěšného napadení vašeho počítač.

 

Naštěstí je možné tento problém řešit skrze nástroje pro ovládání Defenderu skrze příkazovou řádku automatizovaně. Následující příkaz tedy vyvolá plně automatické zjištění a stažení nové aktualizace pro Defender:

"C:\Program Files\Windows Defender\MpCmdRun­.exe" -SignatureUpdate -MMPC

Teď už jen stačí celý proces plně zautomatizovat.

 

Vytvoření úlohy v Plánovači úloh

Spustíte Ovládací panely. Ve Windows 8 (8.1), to provedete nejrychleji kliknutím pravým tlačítkem do levého dolního rohu. To vyvolá kontextovou nabídku, ze které vyberte Ovládací panely.

[singlepic id=311 w=640 h=480 float=]

V Ovládacích panelech zvolte první položku zleva Systém a zabezpečení.

[singlepic id=312 w=640 h=480 float=]

V Systému a zabezpečení pokračujte na Plánovat úlohy.

[singlepic id=313 w=640 h=480 float=]

Tím se dostanete do Plánovače úloh, kde v levém panelu pokračujte na Knihovna plánovače úloh > Microsoft > Windows > Windows Defender. Následně v pravém panelu klikněte na Vytvořit
úlohu
.

[singlepic id=314 w=640 h=480 float=]

Zobrazí se dialogové okno Vytvořit úlohu. Na kartě Obecné, vyplňte podle obrázku nejprve Název. V našem případě WinDefenderUpdate (může být libovolný, ale měl by vyjadřovat podstatu dané úlohy), jako uživatele zvolte SYSTEM. Zaškrtněte políčko Spustit s nejvyššími oprávněními a zvolte Konfigurovat pro: Windows 8.1.

[singlepic id=315 w=640 h=480 float=]

[singlepic id=316 w=640 h=480 float=]

Tímto je karta Obecné hotová a můžete se přesunout na kartu Aktivační události. Zde dejte vytvořit Novou a nastavte její spouštění na Denně.

[singlepic id=317 w=640 h=480 float=]

[singlepic id=318 w=640 h=480 float=]

Dále pokračujte na kartu Akce. Zde opět dáte vytvořit Novou. V dialogovém okně Nová akce, pak zvolte Procházet a vyhledejte tento soubor:

"C:\Program Files\Windows Defender\MpCmdRun­.exe"

Následně do pole níže je potřeba zadat ještě dva argumenty

-SignatureUpdate -MMPC

[singlepic id=319 w=640 h=480 float=]

V poslední záložce Nastavení je už potřeba jen zaškrtnout položku Při vynechání naplánovaného spuštění úlohy spustit co nejdříve.

[singlepic id=320 w=640 h=480 float=]

Teď ještě OK a je hotovo.

[singlepic id=321 w=640 h=480 float=]

Nová událost se zobrazí v celkovém přehledu událostí ve složce Windows Defender.

Odteď se Váš Windows Defender bude aktualizovat sám, bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte zapnuté automatické aktualizace systému.