Microsoft Office: Chyba – Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.

Nedávno jsem se setkal se záhadnou chybou:

Microsoft Word:
Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.

Stejné hlášky mi dělaly i další aplikace z kancelářského balíku Microsoft Office, například Microsoft Office Outlook 2010, nebo Office PowerPoint.

microsoft-office-wordProblém je v pomíchané asociaci mezi více webovými prohlížeči (třeba Internet Explorer s Mozilla Firefox). I když je výchozím prohlížečem stále Internet Explorer a na první pohled se zdá vše v pořádku, tak asociace dokumentů jsou špatně a občas se vám může spustit Firefox místo Internet Exploreru (nebo také naopak).

A jaké je řešení tohoto záhadného problému? Stačí spustit nevýchozí prohlížeč a povolit jeho asociaci, restartovat počítač a poté provést to samé s vaším oblíbeným prohlížečem a opět restartovat počítač.

Pokud vaším výchozím prohlížečem je Microsoft Windows Internet Explorer, stačí provést reset nastavení prohlížeče:

Nástroje -> Možnosti Internetu -> záložka Upřesnit -> tlačítko Obnovit… -> Obnovit. Po této proceduře je opět třeba pro načtení změn provést restart počítače.

Odkazy

5 Responses to “Microsoft Office: Chyba – Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.”


 • Zdeněk Novák

  Opravdu neumím za tuhle radu dost poděkovat ! Když mne to postihlo (nevím proč), tak jsem nejdřív prolezl stupidní nápovědy Microsoftu (tam mi opět poradili, abych se obrátil na Správce systému), pak dlouho ale marně googloval ve všech 4 jazycích (o nichž si myslím, že je trochu znám). Po výše popsaném postupu je vše OK ! Jen by mne zajímalo, proč se to stalo nedávno, i když Firefox používám jako výchozí prohlížeč od nepaměti.
  BTW : Už jsem si dávno několik podřadných windowsovských programů (Outlook,..) odinstaloval ; IE jsem si ponechal proto, že jeho pomocí lze některou webovou stránku vyvést až na Lištu snadného spouštění (což jiným způsobem neumím).

 • Tento návod je uveřejněn přímo na stránkách Microsoftu spolu s možností automatické opravy a obojí má jednu vadu – nefunguje to!!! Včetně „moudré“ rady na přenesení klíče z jiného počítače. Ale kde si ho má člověk napískat, to už jaksi nepíšou.
  Osobně mám dojem, že tyto potíže dělá Microsoft schválně, aby donutil uživatele k nákupu nových office.

  • Michale, funguje to, jen je možná třeba provést více těch přepnutí mezi prohlížeči. je otázkou co vše jste zkoušel a s jakými prohlížeči.

   • Ani mně nepomohly návody na Microsoftu (včetně té výměny klíče z PC rodičů, protože i jim jsem právě instaloval Win10, ale u nich není tento problém) ani tento návod. Přepínal jsem z IE, I Edge, Mozilly, Chrome (vždy s restartem) a nic. 🙁 I já používám Mozillu asi 15let bez problémů a až teď s Win10 tento problém. Ale jak jsem koukal, tak ostatní řeší tento problém už od Win XP, tak jsemm měl asi jen štěstí…

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: