WordPress 2.5 na spadnutí aneb WordPress 2.5 alpha je tu

Když jsem psal o tom že se již „připravuje nová verze WordPressu 2.3.4“:http://lightninggroup.org/blogs/michal/2008/02/08/wordpress-233-ke-stazeni/, netušil jsem jak moc blízko už je nová verze WordPress 2.5.

A co nového vás čeká? Největší novinkou má být zatím možnost používání avatarů. Také je kompletně předelané prostředí pro správu. Prakticky vůbec nepoznáte Dasboard, který je překopán k nepoznání. Taktéž prostředí pro psaní článků – včetně podpory vkládání obrázků, videí a hudebních klipů. Změna je jak designová tak i praktická, ovládání je o něco přehlednější.

A jak to všechno bude vypadat na živo? To se můžete kouknout už dnes na ukázkovém demo serveru „Chrise Johnstona“:http://wp.chrisjohnston.org/. Pokud máte zájem, můžete se „kouknout jak vypadá nové prostředí správy“:http://wp.chrisjohnston.org/wp-admin/ (vůbec nic nezůstalo v původním stavu). Přihlašovací údaje jsou:

> uživatel: admin
> heslo: demo

P.S.: Nezapomínejte že se jedná o „Alpha verzi“:http://cs.wikipedia.org/wiki/Alfaverze, tzn. že teprve se pracuje na konceptu a všechno může být ve finále jinak. Hlavně tato verze není nijak zabezpečená a bezchybná – pracuje se prozatím na funkcionalitě.

„Gravatars and WordPress 2.5“:http://weblogtoolscollection.com/archives/2008/03/03/gravatars-and-wordpress-25/

„Beta Testing WordPress 2.5“:http://garinungkadol.com/2008/02/25/beta-testing-wordpress-25/

0 Responses to “WordPress 2.5 na spadnutí aneb WordPress 2.5 alpha je tu”


  • No Comments

Leave a Reply