Windows Vista se nemohou připojit k bezdrátové síti Wi-Fi

V dobách prodejů prvních počítačů s Windows Vista jsem se velmi často setkával se stížnostmi že dotyčný notebook nemá funkční bezdrátovou síťovou kartu. Tento problém byl způsobován zejména ovladači síťových karet, které neuměly obsluhovat bezdrátové Wi-Fi sítě na kanále vyšším než 9 či 10 (teď si nejsem přesně jist číslem). Nedávno jsem však narazil na článek, že vše nemusí být jen o ovladačích. 

 1. Problém: Bezdrátový router nepřiděluje počítači s Windows Vista IP adresu. Problém je způsoben jiným chováním Windows Vista, které po DHCP serveru požadují přidělení IP adresy současně s příznakem BROADCAST. Pokud podobně DHCP server neodpoví, tak Windows Vista neakceptují přidělení IP adresy a chovají se jako by v síti žádný DHCP server nebyl.
  Příznak: Windows jsou do bezdrátové sítě připojeny, není však přidělena žádná IP adresa takže nefunguje síťová komunikace.
  Řešení: Ručně přiřadit IP adresu ve vlastnostech síťové karty. Nebo postupovat dle návodu MS KB 928233 (odkaz níže).
 2. Problém: Není možné se připojit k bezdrátové síti, případně bezdrátová síť není vidět v seznamu bezdrátových sítí.
  Příznak: Bezdrátová síť není vidět v seznamu, nebo při pokusu o připojení se připojení nezdaří.
  Řešení: Ověřte na routeru zda je bezdrátová síť na kanále nižším než 10 případně méně. Pokud je kanál Wi-Fi v režimu automaticky tak jej nastavte ručně na číslo 1 až 9. Můžete také ověřit zda pro vaši bezdrátovou síťovou kartu nejsou k dispozici novější ovladače, které již umí komunikovat na vyšším kanále.

Odkazy

0 Responses to “Windows Vista se nemohou připojit k bezdrátové síti Wi-Fi”


 • No Comments

Leave a Reply