Zajímavý pohled na telefony s Windows Mobile – Jak mě napálilo HTC a Microsoft

David Grudl, autor Texy! a Nette Framework do současné doby používal téměř historický telefon Siemens ME45 🙂 Vzhledem k jeho potřebám a k možnostem telefonů se rozhodl smartphone od HTC s Windows Mobile. Do užšího „výběrového řízení“ se dostali:

Co nás čeká ve Windows Mobile 6.5?

Na začátku minulého týdne Steve Ballmer na Mobile World Congressu v Barceloně představil novou verzi operačního systému Windows Mobile 6.5 a několik nových služeb, které budou na mobilní Windows úzce napojeny. Už dříve bylo jasné, že nová verze systému nabídne podstatné zjednodušení ovládacích prvků a lepší optimalizaci pro ovládání pomocí prstů.

V posledních týdnech se rovněž objevilo několik testovacích beta verzí WM6.5 ROM, které ale zdaleka nenabízely takové možnosti, jako dnes představená oficiální verze, šlo zkrátka jen o poslepované ROM s několika málo prvky nové verze systému. Původně jsem byl k nové verzi trochu skeptický a neustále mě provázela myšlenka, zda Microsoft jen nechce dočasně zalepit prázdný prostor na trhu, ale po představení na MWC mám na nové mobilní Windows 6.5 zcela jiný názor a rozhodně půjde o systém plný inovací; od vzhledu, přes funkce až po nové služby, jako je MyPhone, Marketplace a další.

Continue reading ‘Co nás čeká ve Windows Mobile 6.5?’

Možné problémy se zařízeními s Windows Mobile (mobilní telefony, PDA, navigace)

V operačním systému Microsoft Windows Mobile byla objevena chyba která způsobí pád systému. Chyba je při požadavku na autorizaci bluetooth zařízení s příliš dlouhým názvem. Předpokládá se že tato chyba umožní spustit útočníkův kód, zatím to však nebylo prokázáno.
Continue reading ‘Možné problémy se zařízeními s Windows Mobile (mobilní telefony, PDA, navigace)’